Uzvarām bagātākais FIA pasaules rallijkrosa čempionāta braucējs Johans Kristofersons šogad atgriezīsies čempionātā pēc vienas sezonas pauzes, kuras laikā zviedru sportists pievērsās salonautomobiļu sacīkstēm.

Divkārtējais pasauels čempions Kristofersons startēs ar paša ģimenei piederošās komandas “Kristoffersson Motorsport” sagatavoto “Volkswagen Polo Supercar”. Tieši “Volkswagen” sastāvā 31 gadu vecais sportists ienāca čempionātā 2014. gadā un kļuva par pasaules čempionu 2017. un 2018. gadā, uzvarot arī CSDD Biķernieku trasē notiekošajās Neste World RX of Latvia sacensībās.

Pērn Kristofersons startēja pasaules salonautomobiļu kausā (WTCR), kur ar trim uzvarām kopvērtējumā ierindojās 5. vietā, tomēr sezonas izskaņā, gadu pēc rallijkrosa pamešanas, “Volkswagen” nolēma slēgt arī savu WTCR programmu, liekot Kristofersonam jau atkal meklēt jaunus izaicinājumus.

“F1LV

Šī gada Kristofersona mašīna ir identiska tai, ar kuru 2018. gadā zviedru sportists izcīnīja 11 uzvaras 12 posmos un pārliecinoši dominēja sezonas kopvērtējumā. Kristofersons atzinis, ka arī šogad plāns ir cīnīties par čempiona titulu, ko pērn izcīnīja viņa tautietis Timijs Hansens, aizraujošā cīņā pieveicot Andreasu Bakerudu.

Kristofersons kļuva par 11. braucēju, kurš oficiāli apstiprinājis savu dalību 2020. gada sezonas čempionātā. Vairums sportistu savas komandas ir saglabājuši, tomēr ir atrodamas arī dažas izmaiņas – Robins Larsons startēs ar “EKS” sagatavoto “Audi S1”, kamēr izmaiņas skārušas “GCK” hierarhiju – komanda joprojām izmantos “Renault” mašīnas, tomēr Rokas Baciuška un Gerlēns Šišerī pārsēdušies no “Megane” uz “Clio” modeli, kamēr Antons Marklunds savu vietu saglabājis. Izmaiņas skārušas arī šo komandu oficiālos nosaukumus.

2020. gada FIA World RX apstiprināto braucēju sastāvs

Braucējs Valsts  Komanda  Automašīna
Rokas Baciuška Lietuva  GCK Unkorrupted  Renault Clio
Gerlēns Šišerī Francija  GCK Unkorrupted  Renault Clio
Timo Šeiders Vācija  Munnich Motorsport  Seat Ibiza
Renē Mjūniks Vācija  Munnich Motorsport  Seat Ibiza
Niklass Gronholms Somija  GRX Taneco  Hyundai i20
Timurs Timerzjanovs Krievija  GRX Taneco  Hyundai i20
Antons Marklunds Zviedrija  GCK Bilstein  Renault Megane
Robins Larsons Zviedrija  JC Raceteknik  Audi S1
Timijs Hansens Zviedrija  Team Hansen  Peugeot 208
Kevins Hansens Zviedrija  Team Hansen  Peugeot 208
Johans Kristofersons Zviedrija  VW Dealerteam Bauhaus  Volkswagen Polo