Ir teju vai netverami iedomāties, ka vīrusa pandēmijas laikā Austrālija spēj uzrīkot tik iespaidīgu un apmeklētu pasākumu kā Formula 1 sacīkstes. Savs sakāmais par notiekošo ir arī braucējiem, uz kuriem no tribīnēm noskatīsies aptuveni 100 tūkstoši skatītāju.

Esmu ļoti pārsteigts, ka esam šeit. Manuprāt, ir labi, ka mums notiek sacīkstes, bet šokējoši, ka visi sēžam savos numuriņos. Te jau ir tik daudz fanu. liekas, ka visa pārējā pasaule reaģē, bet, iespējams, mazliet par vēlu. Šodien jau dzirdējām Donalda Trampa paziņojumu noslēgt robežu starp Eiropu un ASV. Redzam, ka NBA (Nacionālā Basketbola asociācija) pārtrauc sezonu, bet F1 viss turpinās,” stāsta seškārtējais čempions Luiss Hamiltons, uzsverot, ka nejūtas komfortabli ar posma norisi.

“Mercedes” braucējs nekautrējās dalīties viedoklī, kādēļ posms tomēr notiek: “Nauda valda pār visu. Man nav daudz ko piebilst. Nedomāju, ka man būtu jākaunas no sava viedokļa. Fakts ir tāds, ka esam šeit un es aicinu visus būt ļoti uzmanīgiem, it īpaši aizskarot durvju rokturus un citas virsmas.

“F1LV

Līdzīgās domās ir čempionāta pieredzējušākais braucējs Kimi Raikonens. “Tā nav mūsu vaina, ka situācija ir šāda. Nezinu, vai ir pareizi, ka esam šeit. Laikam jau nē. Tomēr lēmums nav jāpieņem mums. Ja visas komandas kopīgi vienotos, iespējams, mēs te neatrastos.” Vaicāts par paša ievērotajiem piesardzības pasākumiem, Kimi norāda: “Cenšos samazināt kontaktu ar ikvienu. Tā tam vajadzētu būt ne tikai mums, bet arī faniem. Dzirdēju, ka arī padokā daži ir saslimuši, tomēr neko vairāk nezinu.”

Tikmēr “Ferrari” braucējs Sebastians Fetels norāda: “Protams, saprotam, ka daudzi sporta pasākumi un lieli notikumi tiek pārcelti vai atcelti. Luiss pareizi norādīja, ka ir jāvaicā, kāpēc esam šeit. Mums ir jāuzticas FIA un FOM (Formula One Management), pieņemot, ka viņi ievēro nepieciešamo piesardzību.

Godīgi sakot, mēs, braucēji, esam veiksmīgā situācijā, jo varam kontrolēt savu saskarsmi ar cilvēkiem. Mašīnās mums pat nav pasažieru. katrs cenšas kontrolēt savu situāciju, cik vien tas ir iespējams. Tas skan savtīgi, bet mums jābūt mazliet egoistiskiem. Citi nesatraucas par rokasspiedienu, citi to uztver ļoti nopietni.

Mājinieks un Fetela bijušais komandas biedrs Daniels Rikjardo piebalso vācieša teiktajam. “Katram var būt savs viedoklis, bet es šeit esmu tikai tādēļ, lai sacenstos ar sacīkšu mašīnām. Šeit neesmu ne pēc kā cita. Ir cilvēki, kas šai visā iegulda vairāk laika par mani. Es tikai sekoju norādījumiem. Esmu šeit, zinot, ka varēsim sacensties.”