Ar seškārtējo pasaules rallija čempionu ekipāžas Sebastiena Ožjē un Žuliena Ingrasijas uzvaru noslēdzies Meksikas rallijs WRC. Francūžiem šī bija pirmā uzvara “Toyota” sastāvā, taču jau sestā uzvara Meksikā un ar ceturto autoražotāju. Aizraujošā cīņā pjedastālu noslēdza Ots Tanaks no “Hyundai” un Tēmu Suninens no “M-Sport.”

Kamēr koronavīrusa ietekmē visā pasaulē atceļ liela mēroga pasākumus, nekas neliecināja par traucētu rallija norisi Meksikā. Tomēr striktie ceļošanas ierobežojumi lika lemt par svētdienas ātrumposmu atcelšanu, lai sportisti un pārējais personāls spētu atgriezties mājās. Interesanti, ka iepriekš Meksikas rallijā nav uzvarējusi ne “Toyota”, ne “Hyundai” komanda.

Pirms oficiālā rallija sākuma “shakedown” posmā labāko rezultātu uzrādīja čempionāta līderis Elvins Evanss. Rallijs ar meksikāņiem tipiski vērienīgu atklāšanu sākās ceturtdien Gvanahvato pilsētā un diviem ātrumposmiem pa pilsētas ielām. Abos piegājienos ātrākais izrādījās Hyundai braucējs Tjērī Noivils.

“F1LV

Piektdien sākās pirmie garie ātrumposmi. Rītu ar labāko laiku uzsāka čempions Ots Tanaks. Savu zemo starta pozīciju lieliski izmantoja “M-Sport” braucējs Tēmu Suninens, kamēr kopvērtējuma līderim Evansam, tīrot ceļu pirms pārējiem, pieticīgi laiki. Tehniskas problēmas piemeklēja vienu no šī rallija favorītiem Daniju Sordo, kurš bija spiests apstāties, lai salabotu radiatoru. Dienas pirmajā ātrumposmā rallijs beidzās arī Oliveram Solbergam un Kenam Blokam, kurš ralliju aizvadīja ar Ford Escort Cosworth automašīnu. Dienas turpinājumā vadību no Tanaka pārņēma Ožjē, pēc tam, kad igauņu braucējs sabojāja savu piekari un zaudēja vairāk par 40 sekundēm. Lielisku ātrumu demonstrēja rīta neveiksminieks Sordo, pat uzvarot piektajā ātrumposmā, taču, pēc servisa parka, jau atkal tehniskas ķibeles liedza ceļu turpināt. Par dienas lielāko neveiksminieku gan kļuva “M-Sport” braucējs Esapeka Lapi. Soms aizvadīja lielisku cīņu par trešo vietu, taču uzreiz pēc septītā ātrumposma finiša uzliesmoja “Ford Fiesta” bremžu sistēma. Laika kontroles darbinieku centieni nodzēst uguni bija nesekmīgi, tāpēc Lapi nolēma pamest laika kontroli pat atstājot savu stūrmani Janni Fermu. Liesmas arī braucot turpināja pārņemt automašīnu un Lapi bija spiests apstāties un bezpalīdzīgi noraudzīties kā nodeg viņa spēkrats. Astotais ātrumposms tika atcelts, lai atbrīvotu ceļu drošības dienestiem un tie spētu ieņemt savas pozīcijas turpmākajos ātrumposmos. Devītajā ātrumposmā tehniskas ķibeles piemeklēja arī trešo Hyundai automašīnu, kad Tjērī Noivils bija spiests apstāties un izstāties no dienas. Pēc konkurentu neveikmēm trešo vietu bija atguvis Tanaks, taču jau 20 sekundes aiz Tēmu Suninena. Somam lielisks sniegums visas piektdienas garumā. Tikmēr lēnām, bet stabili savu pārsvaru audzēja Ožjē, kuram 3 ātrumpsomu uzvaras piektdienā.

Sestdien ar iespaidīgu laiku sāka Ožjē, pamatīgi atraujoties no sekotājiem. Tikmēr Tanaks turpināja deldēt Suninena pārsvaru, kurš arī sestdien demonstrēja iespaidīgu sniegumu. Suninens atbildi parādā nepalika un gāja uz ātrumposma uzvaru, taču noslāpēja savu mašīnu, sagriežoties līkumā, un pārsvaru samazinot līdz minimumam. Pēdējo garo grants ātrumposmu jau atkal uzvarēja Tanaks un pārņēma otro vietu no Suninena, kuram atklājās bremžu problēmas. Vairākus dienas ātrumposmus uzvarēja Noivils, par spīti startēšanai zem “Rally 2” noteikumiem. Hyundai kārtējo reizi izspēlēja taktisko kārti un lika Noivilam nokavēt startus, liekot Tanaka tuvākajiem konkurentiem braukt pa netīrāku ceļu. Atceltā svētdiena nozīmēja, ka rallijs noslēgsies ar trīs superspeciālajiem ātrumposmiem. Tajos dominēja Noivils, tomēr nekādas pozīciju izmaiņas nesekoja. Ožjē pārliecinoša uzvara, Tanaks otrais, Suninens trešais. Uzreiz aiz pjedastāla pārējie “Toyota” braucēji, Evanss un Kalle Rovanpera, kurš savā debijas sezonā nav finišējis ārpus top 5.

Kopvērtējumā vadībā tagad izvirzījies Ožjē, taču Evanss ir atrāvies no Noivila. Rovanpera joprojām priekšā Tanakam, taču tikai par diviem punktiem. “M-Sport” duelī Suninens ir ticis garām Lapi. Gaidāms, ka nākamais WRC posms tiks aizvadīts Portugālē maija beigās. Argentīnas rallijs, koronavīrusa izplatības dēļ, šobrīd ir pārcelts uz nenoteiktu laiku.

Kopvērtējums