Nīderlandes GP organizatoru komandas vadītājs un bijušais Formula 1 braucējs Jans Lammers atzinis, ka pie pašreizējās situācijas ir maz ticams, ka sacīkstes Zandvortā atradīs vietu kalendārā F1 sezonas otrajā pusē.

Vakardien tika oficiāli izplatīts paziņojums, ka Zandvortas trases atgriešanās Formula 1 kalendārā ir pārcelta uz nenoteiktu laiku koronavīrusa epidēmijas rezultātā. Monako GP rīkotāji jau vakar izplatīja ziņojumu, ka leģendārās sacīkstes šogad tiek pilnībā atceltas.

Izredzes pārcelt Nīderlandes GP uz citu datumu tā rīkotājs Jans Lammers vērtē pesimistiski: “Mēs esam pieņēmuši, ka šīs ir koronavīrusa sekas. Ir valstis, kuras vīruss vēl nemaz nav sasniedzis. Kā izskatīsies (slimnieku skaita) grafika pīķis? Ķīnā to sāk izdoties kontrolēt, bet kādā stadijā esam mēs? Gribētos domāt, ka kontrolējam situāciju, bet realitātē esam pakļauti vīrusam.

“F1LV

“Cilvēki, kuri ir veseli šodien, var cīnīties par savu dzīvību pēc nedēļas.” / Jans Lammers

Formula 1 popularitāti Nīderlandē pēdējos gados pamatīgi veicinājuši “Red Bull” braucēja Maksa Verstapena panākumi. Viņa oranžā fanu armija palīdzējusi aizpildīt tribīnes Eiropas posmos, kur pirms tam ar biļešu pārdošanu klājās vāji, kā arī ‘atšķaidījusi’ nospiedošo Hamiltona fanu pārsvaru Silverstounā un sarkani tērpto itāļu masas Moncā.

Protams, pārdzīvojam par faniem, tomēr viņi dzīvo tai pašā pasaulē, kurā mēs. Vīruss mūs visus kontrolē, tādēļ šobrīd neko nevaram mainīt. Atliks vien pielāgoties tā virzībai. Šobrīd negaidām līdzjūtību par to, kādā situācijā atrodamies, jo ir uzņēmumi, kas tiek pilnībā slēgti un cilvēki, kuri palikuši bez jebkādiem ienākumiem,” turpina Lammers.

Šobrīd pasaulē vērojami tik daudz notikumi, ka Grand Prix rīkošana 3. maijā būtu pilnībā nepareizs lēmums. Pat, ja mēs to spētu rīkot, jājautā, vai tas būtu pareizi. No sava skatu punkta šādu notikumu attīstību paredzējām. Tagad lielais jautājums ir sekojošs – ja posms nenotiek 3. maijā, kad tam būtu jānotiek?

Šobrīd mums jābūt gataviem visiem iespējamajiem scenārijiem. Pat līdzjutējiem varētu labāk patikt ideja pārcelt posmu par veselu gadu. Visi scenāriji ir iespējami. Ja pilnībā koncentrējamies uz augustu, var nākties atcelt arī to.

Pēc šī brīža oficiālā kalendāra sezonas sākums paredzēts 7. jūnijā Azerbaidžānā, tomēr arī šis datums vēl nav akmenī iekalts un izmaiņas var skart arī vasaras posmus.

Ja esi fans, kas nopircis biļeti un prāto, kad notiks Grand Prix, ir jāvaicā sev vai notiekošais ir neērtības, drāma vai katastrofa? Cilvēki, kuri ir veseli šodien, var cīnīties par savu dzīvību pēc nedēļas. Ja tas nav noticis ar jums tuviem cilvēkiem, uzskatiet sevi par laimīgiem. Kad tas notiks, sapratīsiet, kādā stāvoklī šobrīd atrodas pasaule,” piebilst Lammers.