Koronavīrusa epidēmijas rezultātā pieņemts lēmums pilnībā atcelt šosezon paredzētās Formula 1 sacīkstes Monako ielu trasē.

Šodien tika pieņemts oficiāls lēmums uz nenoteiktu laiku pārcelt maijā paredzētās Formula 1 sacensības. Lai gan Nīderlandes GP un Spānijas GP vēl cer atrast vietu kalendārā gada otrajā pusē, Monako automobiļu klubs, kas ir Monako Grand Prix organizatori, paziņojuši, ka šogad sacensības pasaules otrajā mazākajā valstī vispār nenotiks.

Šī ir pirmā reize kopš 1954. gada, kad kalendārs iztiks bez Monako GP, kas pērn atzīmēja savu 90 gadu jubileju. Monako ir pati īsākā un lēnākā trase čempionāta kalendārā, kas gadu gaitā iemantojusi slavu kā vieta, kas nepiedod kļūdas.

“F1LV

Monako Grand Prix allaž pulcējusi ļoti elitāru sabiedrību, tādēļ uzvarai šeit ir īpaša nozīme. Ne velti Monako GP kopā ar Indy 500 un Lemānas 24 stundu sacīkstēm ir viens no ‘Triple Crown’ posmiem. Šī gada Lemānas brauciens jau pārcelts uz septembri, kamēr Indianapolisas 500 jūdžu organizatori joprojām cer sarīkot sacensības maijā.

Monako Grand Prix ir vienīgais posms kalendārā, kura organizatoriem nav jāmaksā sacīkšu rīkošanas licence, līdz ar to tā atcelšana neradīs tik pamatīgu finansiālu triecienu čempionātam un komandām kā citu sacīkšu svītrošana no kalendāra. Šogad Monako ielās bija jānotiek arī Formula 2 čempionāta sacīkstēm jaunajiem autosporta talantiem.

Monako Firstistē dzīvo aptuveni 38 tūkstoši iedzīvotāji. Pēc oficiālajiem datiem līdz šim tajā konstatēti deviņi saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto Covid-19 slimību. Šodien Princis Alberts II kļuva par pirmo valsts galvu, kuram diagnosticēts šis vīruss.