Foto: Kyle Larson Twitter

NASCAR vadība un “Chip Ganassi Racing” komanda uz nenoteiktu laiku piešķīruši diskvalifikāciju vienam no čempionāta spožākajiem braucējiem Kailam Larsonam par nepiedienīgu vārdu lietošanu virtuālo sacīkšu straumēšanas laikā.

“iRacing” platformā notiekošo sacīkšu “Monza Madness” treniņbraucienu laikā Larsonam pārtrūka audio signāls ar savu spoteri. Mikrofona pārbaudes laikā 27 gadus vecais braucējs izteica frāzi: “Vai tu mani nedzirdi? Sveiks, nēģeri!” Par nelaimi Larsonam, viņa teikto dzirdēja visi, kas bija pieslēgušies viņa “Twitch” platformas kanālam, kurā tika straumētas sacīkstes.

Pēc šiem izteikumiem NASCAR lieki nekavējās ar sportista sodīšanu, kam sekoja arī viņa divu lielāko sponsoru “McDonalds” un “Credit One” paziņojumi par sadarbības pārtraukšanu. Larsons ir izplatījis video paziņojumu, kurā viņš atvainojas par saviem izteikumiem un uzņemas pilnu atbildību par notikušo.

“F1LV

Savas NASCAR karjeras laikā Larsons 101 reizi iekļuvis labāko desmitniekā, tostarp 6 reizes izcīnot uzvaru. Pagājušās sezonas kopvērtējumā amerikāņu braucējs ierindojās 6. vietā.

Šī nav pirmā reize, kad NASCAR soda braucēju rasistisku izteikumu dēļ. 2013. gadā Džeremijs Klementss lietoja rasistisku frāzi intervijas laikā, par ko saņēma diskvalifikāciju uz diviem posmiem. Pie sacīkšu stūres viņš varēja sēsties tikai pēc īpašu kursu apmeklēšanas.