FIM paziņojuši, ka MotoGP Vācijas, Nīderlandes un Somijas Grand Prix ir atcelti pilnībā un šosezon tie neatradīs vietu arī pārskatītajā sezonas kalendārā.

Trim secīgiem posmiem vasaras pirmajā pusē bija jānotiek 21. jūnijā Saksenringā, 28. jūnijā Assenā, kā arī 12. jūlijā Kymi Ring trasē, kur tik augsta mēroga motošosejas sacensības vēl nav notikušas, tomēr tapis zināms, ka šie posmi pievienojušies Katarai un atcelti pilnībā, nevis pārvietoti uz citu datumu.

Somijas posma atcelšana nav pārsteigums, jo Kymi Ring trase vēl nebija saņēmusi oficiālu FIM akceptu sacensību rīkošanai un šī brīža situācijas dēļ bija gandrīz droši zināms, ka rīkotāji prioritāri centīsies saglabāt tos posmus, kur visa birokrātija ir sakārtota.

Par sāpīgu triecienu čempionātam noteikti kļūs Nīderlandes TT atcelšana Assenas trasē, kur bez pārtraukumiem rīkoti pasaules motošosejas čempionāta posmi, kopš tā dibināšanas 1949. gadā.

Visas trīs trases atgriezīsies kalendārā 2021. gadā. Šobrīd optimistiskākais scenārijs paredz MotoGP sezonas sākšanos augustā, tomēr pastāv ļoti liela iespēja, ka skatītājiem būs liegts apmeklēt sacensības pilnīgi visos šīs sezonas posmos.

NrSacīkstesTraseDatums
1Spānijas GPHeresa19. jūlijs
2Andalūzijas GPHeresa26. jūlijs
3Čehijas GPBrno9. augusts
4Austrijas GPRed Bull trase16. augusts
5Štīrijas GPRed Bull trase23. augusts
6Sanmarīno GPMisano13. septembris
7dell'Emilia GPMisano20. septembris
8Katalonijas GPBarselona27. septembris
9Francijas GPLemāna11. oktobris
10Aragonas GPAragona18. oktobris
11Aragonas GPAragona25. oktobris
12Eiropas GPValensija8. novembris
13Valensijas GPValensija15. novembris