Tas, ka F1 ir miljonu bizness, noteikti nav noslēpums nevienam – ne tiem, kuri ikdienā seko F1 aktualitātēm, ne arī tiem, kuri pa ausu galam dzirdējuši par šo sporta veidu. Piedāvājam ielūkoties, kādas ir algas vadošajiem F1 pilotiem, kā arī, cik izmaksā F1 automašīna. 

Lielākās algas F1

F1 sporta veidam ir iespējams sekot līdzi gan TV ekrānā, gan arī veikt likmes, piemēram, kazinoonline.com vietnē. Daudziem tā ir iespēja ne tikai sekot līdzi šim sporta veidam, bet arī nopelnīt naudu. Visticamāk, ka daudzi, kuri seko līdzi F1 sportam, ir uzdevuši jautājumi – cik tad īsti pelna F1 piloti? Zināms, ka vislabāk apmaksātais sportists šajā sportā ir Lūiss Hamiltons un pēc viņam seko Sebastians Fetels, savukārt trešo lielāko algu saņem Daniels Rikjardo. Kā zināms, šī brīža pasaules čempionam Hamiltonam darba devēji maksā 57 miljonus ASV dolāru, savukārt Fatelam tiek maksāti 45 miljoni ASV dolāru. Trešās vietās ieguvējs Rikjardo pelna 17 miljonus eiro. Norādītās summas gan ir aptuvenas, jo nereti komandas šiem braucējiem maksā arī papildus naudu gan par izcīnītajiem punktiem, gan uzvarām, gan arī augstām vietām čempionātos. Savukārt spēlētājiem ir iespēja veikt arī likmes uz šo sportistu sasniegumiem. Piemēram, Mr Green bonusa kods ļauj saņemt īpašo piedāvājumu, veicot likmes uz kāda no šo sportistu sasniegumiem. 

Kā vēl pelna F1 piloti?

Līdztekus tam, ka šie piloti saņem algu, protams, viņi saņem arī dažādus sadarbības piedāvājumus. Šie braucēji ir influenceri, jo viņiem seko ļoti liels cilvēku skaits, tāpēc loģiski, ka viņi tiek pie ļoti labiem reklāmas sadarbības piedāvājumiem. Tāpat tiek veidoti arī dažādi suvenīri, par kuriem arī viņi tiek pie diezgan labas naudas summas.  

Cik maksā F1 mašīna?

Gan sacensībām, gan arī treniņiem katra komanda iegulda ļoti lielas naudas summas. Kā norāda eksperti, lielākā daļa no komandas kopējās naudas tiek ieguldīta tieši F1 automašīnās. Augstākās līgas komandas gada laikā iztērē apmēram 300 miljonus eiro automašīnu attīstībai un uzturēšanai – šis cipars tik tiešām ir iespaidīgs. Augstākās komandas ir gatavas ieguldīt miljoniem eiro, lai automašīnu sasniegumu trasē uzlabotu vien par pāris sekundēm.

Visdārgākā F1 automašīna sastāvdaļa, protams, ir dzinējs, kurš sastāv no 1000 atsevišķām detaļām. Lai to samontētu nepieciešamas vairāk kā 90 stundas. Protams, F1 dzinējs ir daudz komplicētāks nekā parastas mašīnas dzinējs, tāpēc tajā nepieciešams arī ieguldīt vairāk. Kas interesanti – ja mēs esam pieraduši dzinēju mainīt tikai retu reizi, F1 pilotiem to nepieciešams mainīt ik pēc pāris braucieniem. Kā liecina informācija, sezonas laikā par dzinēju komandas tērē apmēram 5 miljonus eiro, savukārt viena dzinēja cena ir 200 000 EUR. 

Kā komandas pelna naudu?

Summas, kas tiek tērētas gan F1 pilotu algām, gan arī automašīnām, protams, ir ļoti milzīgas. Loģisks jautājums – no kurienes komandas ņem naudu, lai segtu šos izdevumus? Pārsvarā F1 komandām ir divi lielākie ienākumi avoti – sponsori un peļņa no sacensībām. Jūs noteikti esi pamanījuši dažādu uzņēmumu logo uz F1 automašīnām – šie uzņēmumi maksā lielu naudu, lai viņu logo tiktu uzlikts uz šīm mašīnām. Savukārt otrs lielākais ienākumu avots, protams, ir sacensības. Katru gadu F1 sacensības vēro vairāki simti miljoni skatītāju, kas maksā par biļetēm, tādā veidā nodrošinot šīm komandām peļņu. 

F1 ir tiešām iespaidīgs sporta veids, kurā grozās ļoti lielas naudas summas. F1 piloti pelna ļoti lielas naudas summas, tādā veidā ierindojoties starp bagātākajiem cilvēkiem pasaulē. Šis tops, protams, regulāri mainās, tāpēc noteikti ir interesanti pasekot līdzi šim sporta veidam un uzzināt jaunākās aktualitātes.