Foto: FIA WEC

Šajā nedēļas nogalē tiks aizvadītas Lemānas 24 stundu virtuālās sacīkstes. Tā kā šonedēļ augstākās raudzes reālās sacīkstes nenotiek, braucēju sastāvs ir, iespējams, daudz spēcīgāks kā pēdējos gados redzēts reālajā trasē.

Kopumā 5 aktīvie un 19 bijušie Formula 1 braucēji piedalīsies sacīkstēs. Uz starta stāsies 50 ekipāžas, kas tāpat kā reālajā dzīvē ir sadalītas LMP un GTE klasēs, vienīgā nozīmīgā atšķirība – visas LMP klases ekipāžas brauks ar vienādām “Oreca 07 LMP2” mašīnām, tādēļ LMP1 spēkrati trasē nebūs manāmi. Sacīkstes risināsies ‘rFactor 2’ spēles platformā.

Katra komanda varēs izmantot 4 braucējus, taču noteikti ierobežojumi – katrā ekipāžā jābūt vismaz 2 profesionāliem braucējiem un ne vairāk kā diviem simulatoru braucējiem. Katram braucējam pie stūres būs jāpavada vismaz četras, bet ne vairāk kā septiņas stundas. Tāpat kā reālajā dzīvē triecienu rezultātā mašīnas cietīs. Bojājumus varēs novērst boksos, turklāt dalībniekiem būs jāuzmana arī degvielas patēriņš, riepu nodilums un uzvedība trasē.

“F1LV

Vairākas komandas izmantos jau pārbaudītas vērtības – braucējus, kuri ikdienā startē izturības sacīkšu čempionātā, starp viņiem arī “Toyota” pārstāvji Kobajaši, Buemi, Konvejs, Lopess, Hārtlijs.

Starp favorītiem noteikti pieskaitāma “Penske”, kas bruņojusies ar Huanu Pablo Montoiju, Saimonu Padženo, Deinu Kameronu un Rikiju Teiloru. Šī ir vienīgā komanda, kas neizmantos simulatoru braucējus.

“Panis Racing Triple A” komandā kopā ar bijušo F1 braucēju Olivjē Panī startēs viņa dēls Oriols. “FA/RB Allinsports” ekipāžā startēs divi ļoti pieredzējuši F1 braucēji – Fernando Alonso un Rubenss Barikello. Jaunā paaudze Makss Verstapens un Lando Noriss apvienojuši spēkus “Team Redline” sastāvā. Tāpat LMP klasē jāizceļ “Richard Mille Racing Team”, kas apvienos četras ļoti ātras dāmas – Katerinu Leggi, Tatianu Kalderonu, Sofiju Floršu un Emīliju Džounsu.

GTE klasē īpaši izceļas “AF Corse” komanda, kur ar “Ferrari” startēs Šarls Leklērs un Antonio Džiovinaci. Tikmēr identiskā mašīnā “Strong Together” sastāvā spēkus apvienos bijušie cīņubiedri Džankarlo Fisikella un Felipe Masa. Vērts pievērst uzmanību arī “Aston Martin”, jo pie tā stūres sēdīsies DTM pirmssezonas testu ātrākais braucējs Ferdinands Habsburgs, IndyCar avārijā smagi cietušais Roberts Vikenss, kā arī viens no pasaules populārākajiem simulatoru braucējiem Džimmijs Brodbents.

Sacīkšu starts gaidāms sestdien pl. 16:00 pēc Latvijas laika.