Formula 1 virtuālā čempionāta pēdējā posmā nestartēja “Ferrari” pārstāvis Šarls Leklērs, jo pāris stundas iepriekš viņš vēl brauca Lemānas 24 stundu izturības sacīkstēs. Līdz ar to vēl pirms starta bija skaidrs, ka tituls tiks Džordžam Raselam no “Williams” komandas.

Vienādos apstākļos Rasels ne tikai apliecinājis savu stabilitāti, bet arī spēju mirdzēt, kad viss jau ir izšķirts. Kanādā viņam izdevās tikt pie ceturtās uzvaras pēc kārtas. Otrais finiša līniju šķērsoja Alekss Albons. Pēc visu sodu piešķiršanas, Red Bull pārstāvis Raselam piekāpās par 15 sekundēm. Trešais palika Estebans Gutjeress. Labāko desmitniekā izdevās iekļūt arī bijušā F1 braucēja Ralfa Šūmahera dēlam Deividam.

Kopvērtējumā Rasels astoņos posmos izcīnīja 154 punktus, bet finišs 2. vietā pēdējā posmā par vicečempionu ar 108 punktiem ļāva kļūt Aleksam Albonam. Leklērs noslēdza labāko trijnieku ar 99 punktiem. Komandu ieskaitē triumfēja “Williams”, kas līdzās Raselam izmantoja savu otru pamatsastāva braucēju Nikolā Latifi, ja neskaita pašu pirmo posmu, kurā Latifi vietā startēja mūziķis Liams Peins.

Tikmēr pie uzvaras Lemānas 24 stundu virtuālajās sacensībās tika “Rebellion Williams” komanda ar Rafaelli Marčiello un Luī Deletrazu, kā arī simulatoru braucējiem Nikodemu Višņevski un Kubu Brzežinski.

Ļoti ātri sapnis par uzvaru beidzās Fernando Alonso, kurš saņēma sodu par avārijas izraisīšanu. Pēc piespiedu pitstopa veikšanas, viņa mašīnā pietrūka degvielas, lai veiktu vēl vienu apli un ekipāžai, kurā startēja arī Rubenss Barikello, cīņa bija galā.

Ilgāku laiku vadībā atradās “Redline” komanda, kuras sastāvā brauca F1 zvaigznes Makss Verstapens un Lando Noriss, tomēr, iestājoties naktij, ekipāžas mašīnu skāra ķibeles. Tā atgriezās cīņa tikai četras stundas pirms finiša, kad sacīkstes uz īsu brīdi tika apturētas tehnisku problēmu dēļ.

GTE klasē pie uzvaras tika Porsche ekipāža, kur startēja arī bijušais Lemānas reālo sacīkšu uzvarētājs Niks Tandī. Ļoti neveiksmīgs un problēmu pilns brauciens izvērtās Ferrari ekipāžai, kurā startēja Šarls Leklērs un Antonio Džiovinaci. Vienā brīdī mašīna pat nonāca augšpēdus boksu celiņā. Rezultātā tikai 18. vieta savā klasē.

Īstās Lemānas 24 stundu sacīkstes paredzētas 19. un 20. septembrī.