Ceturtdien, 18. jūnijā, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē deputāti vienbalsīgi pauda atbalstu nepieciešamo 450 tūktošo eiro piešķiršanai licences iegādei FIA Pasaules rallija čempionāta sacensību rīkošanai Latvijā.

Kā jau ziņojām, FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotāji uzsākuši sarunas ar Rally Liepāja organizatoriem “RA Events” ar Raimondu Strokšu priekšgalā par WRC posma rīkošanu paralēli jau plānotajam ERC posmam augusta vidū.

Deputāti vienojās nosūtīt vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un finanšu ministram Jānim Reiram ar lūgumu WRC posma organizēšanai Latvijā rast nepieciešamos 450 000 eiro.

Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš stāsta: “Es to personīgi neuztveru tikai kā sportu. Jā, varbūt kāds uzskatīs, ka dodam līdzekļus tikai rallijam, bet šis nav stāsts tikai par ralliju vai sportu. Šis ir stāsts par valsts tēlu, par reklāmu. Cik es zinu, tad, lai sarīkotu WRC posmu nepieciešami no 3-5 miljoniem eiro. Šobrīd mums jāsamaksā 450 000 eiro. Mēs nekad, nekad nākotnē nenopirksim šādu reklāmu Latvijai par 450 000 eiro. Manuprāt, palaist garām šādu izdevību būtu muļķīgi. Atkārtošos – šis nav stāsts tikai par ralliju, bet Latvijas tēlu. Ja būtu jāmaksā miljoni, es teiktu nē. Bet par šādu summu tas ir realizējams. Jā, es varu nosaukt vēl desmit pasākumus, kam šāda summa būtu nepieciešama, bet šobrīd runa ir par Latviju un tās tēlu. Mums nevajadzētu tagad cīnīties par šiem 450 000 eiro, bet gan visiem būtu jāpadomā solis uz priekšu. Ceru, ka šādā brīdī neieslēgsies kāda politiskā greizsirdība. Gribētos, lai mēs visi kopā atbalstītu šo pasākumu un, lai Latvija varētu uzņemt pasaules rallija čempionāta posmu.”

Arī deputāts Ēriks Pucens pauda atbalstu licences iegādei, norādot, ka tas var būt ļoti labs instruments Latvijas popularizēšanai pasaulē, kā arī tas sildīs Kurzemes un Latvijas ekonomiku, jo uz ralliju ieradīsies labākie pasaules sportisti un komandas no dažādām valstīm. “Tā būs iespēja stiprināt Latvijas potenciālu starptautisku, augsta līmeņa autorallija sacensību rīkošanā. Līdz šim Latvijā tik augsta līmeņa sacensības nav organizētas,” norādīja Pucens.