Vācu TV kanāls “RTL” izplatījis paziņojumu, ka 2020. gada sezona ir pēdējā, kad programmā tiek iekļautas Formula 1 sacensību tiešraides translācijas.

“RTL” kanāla vācu valodā sacensības varēja vērot no 1984. līdz 1988. gadam, kā arī kopš 1991. gada. Šai laikā Vācijā nopietni uzplauka interese par Formula 1 sacīkstēm, pateicoties Mihaela Šūmahera, Sebastiana Fetela un Niko Rosberga spilgtajiem sasniegumiem. Šobrīd pastāv liela varbūtība, ka nākamgad čempionātā nepiedalīsies pārstāvji no Vācijas.

Lēmums pārtraukt translācijas skaidrojams ar finansiāliem apsvērumiem. “RTL” sporta daļas vadītājs Manfrēds Loppe pavēstījis, ka konkurentu iespaidīgās pakotnes dēļ “RTL” esot neiespējami sacensties par vietu tirgū.

“F1LV

Līdz šim F1 skatītājiem Vācijā Formula 1 translācijas “RTL” kanālā bija pieejamas bezmaksas pakā, taču sacensības translēja arī maksas kanāls “Sky”. Pērn “RTL” bija vienīgais TV kanāls, kas translēja Formula 1 sacensības arī Latvijas teritorijā. Tas ir pieejams “tet” (agrāk “Lattelecom”) klientiem.

Pagaidām vēl nav skaidrs, vai Vācijas iedzīvotājiem būs pieejamas Formula 1 tiešraides bezmaksas kanālos. Ja risinājums netiks rasts, pastāv liels risks, ka TV auditorija turpinās kristies, līdz ar to arī sponsori vairs nebūs tik ieinteresēti atbaltīt komandas, posmus un čempionātu.

Latvijas skatītājiem gan iespējas redzēt sacīkstes nepazudīs, jo “Nordic Entertainment Group” atgriezīs “ViaPlay” platformu Baltijas valstīs, ļaujot no 2021. gada baudīt sacīkstes tiešraidē. Vairāk par šo situāciju klausies REstarts podkāsta 15. epizodē.