Juri Vips, igauņu autosportists, kurš cer piepildīt sapni un kļūt par pirmo Baltijas valstu pārstāvi F1 čempionātā, šogad papildinājis savu programmu ar dalību Eiropas reģionālajā formulu čempionātā.

Līdzās japānim Cunodam, indietim Daruvalam un brazīlim Sette Kamaram, Vips uzskatāms par vienu no pirmajiem braucējiem rindā uz vietu pie “Red Bull” jauno braucēju komandas “AlphaTauri” stūres. Atšķirībā no vairuma braucēju, kuri F1 cenšas iekļūt caur F2 čempionātu, Vips izvēlējies iet Pjēra Gazlī ceļu un “Honda” sastāvā piedalīsies Japānā populārajā Super Formula čempionātā.

Tomēr, lai gūtu papildus sacīkšu praksi, kā arī apdrošinātos gadījumā, ja Covid-19 dēļ iebraukšana Japānā būs liegta, igauņu talants pieteicies startam Eiropas reģionālajā formulu čempionātā “KIC Motorsport” sastāvā. Viņa menedžeris Marko Asmers apstiprināja, ka prioritāte, protams, paliek Super Formula sacīkstes.

“F1LV

Iebraukšana Japānā šobrīd rada nopietnas problēmas daudziem. Tā, piemēram, Heiki Kovalainens un Bernards Bagete nevarēja ierasties uz Super GT testiem.

Šobrīd 19 gadus vecais Vips ir iekrājis 20 superlicences punktus, kas nozīmē, ka vicečempiona tituls Super Formula vai Eiropas reģionālajā čempionātā sniegs pietiekamu punktu skaitu, lai “Alpha Tauri” viņu varētu pieteikt komandas pamatsastāvā. Asmers neslēpj, ka tiekšanās pēc superlicences punktiem ir viens no galvenajiem iemesliem par labu šai izvēlei.

Pērn šai čempionātā laurus plūca dāņu supertalants Frederiks Vesti, kurš šogad uzskatāms par vienu no galvenajiem kandidātiem uz Formula 3 titulu. Vesti pieveica tādus braucējus kā Enzo Fittipaldi, Deividu Šūmaheru un Sofiju Floršu.