Sagaidāms, ka oficiāls paziņojums no “Renault” komandas puses par Daniela Rikjardo aizvietotāju 2021. gadā tiks publicēts trešdien, tomēr britu medijs ‘Sky Sports’ jau ziņo, ka šo vietu ieņems divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso.

Pirmais indikators par to, ka Alonso varētu būt galvenais kandidāts parādījās jau šonedēļ, kad Sirils Abitebuls atklāja, ka vieta tiks piešķirta braucējam, kurš jau iepriekš aizstāvējis “Renault” vienības godu.

Alonso, kuram šomēnes paliks jau 39 gadi, bija “Renault” testpilots 2002. gadā, bet nākamajā sezonā nonāca pamatsastāvā. Pēc diviem tituliem Flavio Briatores vadītajā komandā, viņš pievienojās “McLaren”, tomēr, kad nesaskaņas ar komandas biedru Hamiltonu liedza izcīnīt titulu, viņš atgriezās “Renault” sastāvā uz 2008. un 2009. gadu, kad vienība piedzīvoja smagu reputācijas triecienu Pikē ‘krašgeitas’ dēļ. Komanda zaudēja sponsorus un Alonso pameta vienību. Trešo titulu neizdevās iegūt ne ar “Ferrari”, ne “McLaren”.

“F1LV

2018. gadā Alonso aizvadīja savu līdz šim pēdējo Grand Prix startu, kas nozīmē, ka atgriešanās sekotu pēc divu pilnu sezonu izlaišanas. “Renault” komanda pagaidām vēl nekomentē iespējamo Alonso atgriešanos.

Kopš F1 pamešanas spāņu veterāns ir aizrāvies ar braukšanu dažādās leģendārās autosacīkstēs, tostarp Lemānas 24 stundu sacīkstēm, Indianapolisas 500 jūdžu braucienu un Dakaras ralliju.

Ja Alonso tiks apstiprināts “Renault” sastāvā, ar savu komandas biedru Estebanu Okonu viņš varēs sarunāties dzimtajā spāņu valodā, jo Okona tēva ģimene nāk no Spānijas un viņš pats reiz intervijā atzina, ka Barselonu drīzāk uzskata par mājas posmu kā sacīkstes Pola Rikāra trasē, Francijā.