Foto: McLaren

Lando Norisam piešķirts 3 starta pozīciju sods. Štīrijas GP pirmo treniņbraucienu laikā ar tehniskām problēmām saskārās “Williams” debitants Nikolā Latifi. Kanādietis nobrauca trases malā un trasē tika izkārti dzeltenie karogi. Īsi pirms Latifi panākšanas, Noriss dzelteno karogu zonā nevajadzīgi apdzina Pjēru Gazlī. Tas nozīmē, ka Norisam neizdosies atkārtot Austrijas GP sniegumu, kur viņš sacīkstes uzsāka no trešās pozīcijas. Šodien Noriss veica mazāk apļu par komandas biedru Karlosu Saincu, jo sajuta sāpes mugurā un komanda nolēma pietaupīt Norisa spēkus galvenajiem notikumiem.

Ne mazāk trauksmaina diena arī “Mercedes” nometnē. Luiss Hamiltons otrajos treniņos palika sestais, zaudējot 0,6 sekundes Verstapenam un komandas biedram Botasam. Vienības vadītājs Toto Volfs norādīja, ka mašīnai ir problēmas, bet precīzi iemesli vēl tiekot meklēti. Vislielākās galvassāpes sagādā lēnie un vidēji ātrie pagriezieni, turklāt dzinēja apgriezieni šoreiz bija pagriezti augstāk kā parasti piektdienās. Arī pats Hamiltons nespēja izprast iemeslus vājajiem rezultātiem, uzsverot, ka, sēžot mašīnā, viss likās normāli.

“F1LV

“Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners pielicis punktu baumām par potenciālo Sebastiana Fetela atgriešanos komandā, norādot, ka abu pušu sadarbība nākamgad netiks atjaunota. Pēc paziņojuma par Fetela un “Ferrari” sadarbības beigām, vācietim palikušas arvien mazāk iespējas iekļūt kādā no vadošajām komandām uz 2021. gada sezonu. Kas attiecas vēl uz šo sezonu, Sebs paslavējis komandu, jo mašīna šodien likusies pilnīgi citāda salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu, kad viņš finišēja tikai desmitajā vietā. Lai gan rezultātu izteiksmē Fetels palika tikai 16. vietā, uzsvars tika likts uz garāku nogriežņu simulāciju, turklāt viens no Fetela ātrajiem apļiem tika anulēts trases robežu neievērošanas dēļ.

Pamatīgas bažas skatītājiem šīs dienas treniņbraucienos radīja Daniels Rikjardo, kurš pēc piedzīvotās avārijas notikuma vietu pameta klibojot. Atklājies, ka avārijas brīdī austrālietis atsitis celi pret savas formulas stūres kolonnu. Rezultātā Rikjardo guvis nobrāzumus, taču pēc medicīnas pārbaužu veikšanas dakteri atbrīvoja Rikjardo, līdz ar to rītdien viņš atgriezīsies pie stūres sveiks un vesels. Rikjardo bija pārsteigts par savu avāriju un nespēja izprast tās cēloņus, par vienu no iespējamiem apstākļiem minot piepešu sānu vēja brāzmu. Katrā ziņā, “Renault” mašīnai tehniski bojājumi netika atrasti, līdz ar to braucējs pats uzņēmies notikušā vainu.