Spēcīga lietus dēļ aizkavējies pēdējās treniņu sesijas sākums pirms F1 sezonas otrā posma Štīrijas Grand Prix, kā arī apdraudēta kvalifikācijas norise.

Stipru lietu uz sestdienu sinoptiķi solīja jau nedēļas vidū, tomēr mākoņi izrādījās daudz negantāki. Vēl pirms treniņbraucienu norises FIA Formula 3 sacīkstes tika apturētas, kad bija veikta tikai mazliet vairāk kā puse no sākotnēji paredzētās sacīkšu distances pirms akvaplanēšana sāka nopietni apdraudēt braucējus.

Ja kvalifikāciju šodien neizdosies aizvadīt, tā, visticamāk, tiks pārcelta uz svētdienas rītu, kad trasei vajadzētu būt sausai. Ja kvalifikāciju tomēr neizdodas aizvadīt, tad starta kārtību noteiks pēdējie aizvadītie treniņbraucieni.

“F1LV

Saprotot trešo treniņu nozīmi, komandas šodien bija gatavas sūtīt braucējus pielijušajā “Red Bull” trasē, taču sacīkšu tiesneši ar Maiklu Masi priekšgalā nolēma, ka šis būtu bezjēdzīgs risks, tādēļ trešo treniņu sākums uz nenoteiktu laiku tika pārcelts.

Līdz ar to starta kārtības noteikšanai kalpotu piektdienas otrie treniņbraucieni. Tajos ātrāko laiku uzrādīja Makss Verstapens, pieveicot Valteri Botasu un Serhio Peresu. Tikai sestais palika Luiss Hamiltons, astotā starta vieta tiktu Šarlam Leklēram, 16. pozīcija Sebastianam Fetelam, bet Daniels Rikjardo pēc piedzīvotās avārijas startētu pēdējais.

Sākotnēji tika paredzēts kvalifikāciju aizvadīt šodien pl. 16:00, bet sacīkšu starts tiks dots svētdien pl. 16:10 pēc Latvijas laika. Seko informācijai un izmaiņām mūsu mājaslapā.

PAPILDINĀTS (13:45): Trešie treniņbraucieni atcelti pilnībā un netiks aizvadīti citā laikā. Kvalifikācija joprojām ieplānota 16:00 pēc sākotnējās programmas.