“Mercedes” komandas pilots Luiss Hamiltons izcīnījis uzvaru F1 sezonas otrajā posmā “Red Bull Ring” trasē, aiz sevis atstājot komandas biedru Valteri Botasu un Maksu Verstapenu.

Startā savu pirmo starta pozīciju saglabāja Hamiltons, aiz kura sekoja Verstapens un Karloss Saincs. Interesantākie notikumi risinājās pirmā peletona vidusdaļā, kur Šarls Leklerks 3. līkumā palecās uz trases apmales, pēc tam aizķerot komandas biedra Sebastiana Fetela “Ferrari” formulu. Fetels sadursmē palika bez aizmugurējā antispārna un izstājās jau pirmā apļa beigās, savukārt trasē devās drošības mašīna, lai trasi varētu atbrīvot no atlūzām. Pāris apļus vēlāk boksos izstāties iebrauca arī Leklerks, kura formulai bija bojāta grīda.

Trešā apļa beigās drošības mašīna devās malā. Ja pirmajiem diviem braucējiem izdevās saglabāt savas pozīcijas, Saincu drīz vien apdzina Botass, kuram sekoja arī Alekss Albons.

Kā pirmais no līderiem, 25. aplī boksu apmeklējumā devās Verstapens. Pēc diviem apļiem viņam sekoja līderis Hamiltons, kuram izdevās saglabāt sacīkstes vadību arī pēc pitstopa. Ilgāku laiku trasē pavadīja Botass, tomēr 34. apļa beigās arī viņš tika iesaukts boksos pēc jaunām vidējā sastāva riepām.

Turpmākajā sacīkstes daļā Botass palēnām tuvojās otrajā vietā esošajam Verstapenam. Tuvojoties sacīkstes pēdējiem apļiem, soms vairākkārtīgi uzbruka Verstapena pozīcijām, galu galā arī tiekot galā ar “Red Bull” pilotu. Pēc nonākšanas trešajā pozīcijā Verstapens iebrauca boksos pēc jaunām riepām, lai censtos tikt pie sacīkstes ātrākā apļa.

Finišā Hamiltons par 13,7 sekundēm pārliecinoši pārspēja savu komandas biedru, bet Verstapens finišēja trešais. Stabilā ceturtajā pozīcijā palika otrs “Red Bull” pilots Albons, savukārt pēdējā aplī izrautu piekto pozīciju ieguva Lando Noriss. Interesants finišs izvērtās cīņā par sesto vietu, kur finiša karogu gandrīz paralēli blakus viens otram šķērsoja trīs braucēji – abi “Racing Point” pārstāvji Serhio Peress un Lenss Strolls, kā arī Daniels Rikardo (“Renault”). Pirmo desmitnieku savukārt noslēdza Karloss Saincs un Daņila Kvjats.

F1 čempionāta kopvērtējumā pirmo pozīciju saglabā Botass, tomēr viņam pietuvojies ir pēdējo gadu čempions Hamiltons. Trešajā vietā arī pēc otrā posma ir Noriss.

Jau pēc nedēļas Formula 1 čempionāts turpināsies ar sacīksti Hungaroringā, Ungārijā.

Štīrijas GP – sacīkste