Ļoti veiksmīgu nedēļas nogalio F2 čempionātā piedzīvoja Kalums Ailots. Pēc uzvaras pirmajā braucienā, viņa galvenais konkurents Roberts Švarcmans zaudēja uzvaru 2. braucienā pēc agresīvā manevra no Mika Šūmahera puses.

Formula 2

Lieliskus pamatus nedēļas nogalei Kalums Ailots ielika kvalifikācijā, tiekot pie pole position sestdienas sacīkstēm. Kristians Lundgārds no otrās pozīcijas atkrita uz 4. vietu, taču diezgan ātri tika garām Džekam Eitkensam un trešajā aplī pārspēja arī otrajā vietā braucošo Danielu Tiktumu. Ailots nebija noķerams un izcīnīja drošu uzvaru. Lundgārds finišēja otrais, Eitkenss trešais, bet Tiktuma temps strauji kritās un britu pilots palika bez punktiem.

Pēc cīņas ar Luī Deletrazu, Tiktums sūdzējās radio sarunā savam inženierim: “Nākamreiz tas kretīns veiks šādu kamikadzes manevru, es viņu izsitīšu.” Ņemot vērā, ka Tiktums jau reizi karjerā ir izcietis gada diskvalifikāciju par apzinātu konkurenta Rikija Kolarda izsišanu no trases aiz drošības mašīnas, kad abi braucēji pat neatradās viens aiz otra, Tiktuma izteikumi rad;ija ažiotāžu britu medijos.

Tā kā līderi boksos devas ātri, lielu daļu distances vadībā atradās Miks Šūmahers, kurš sacīkstes sāka ar cietāka sastāva riepām. Tomēr alternatīva stratēģija viņam nenesa rezultātus. Pēc piekāpšanās Ņikitam Mazepinam, Šūmahers finišēja septītais, kamēr krievu pilots prata pakāpties uz ceturto vietu.

Svētdienas sprinta sacīkstēs Šūmahers varēja startēt otrais aiz komandas biedra Roberta Švarcmana. Pirmajos apļos septiņkārtējā F1 čempiona Mihaela Šūmahera dēls centās uzbrukt Švarcmanam, tomēr pieļāva kļūdu, zaudēja laiku un sāka aizsargāties no trešajā vietā braucošā Juki Cunodas. Trīs apļus pirms finiša Šūmahers centās apdzīt Švarcmanu, taču abas “Prema” formulas sadūrās. Cunoda nonāca vadībā, Šūmahers atkrita uz otro vietu, bet Švarcmans sabojāja priekšējo antispārnu un palika bez punktiem. Šūmahers uzņēmās vainu par notikušo un atvainojās komandai.

Ļoti neveiksmīgs brauciens izvērtās vienam no titula pretendentiem Kristianam Lundgārdam. Cīņā ar riepu deldēšanu beidzās ar sprāgušu riepu un finišu pēdējā vietā. Otro sacīksti pēc kārtas trešajā vietā noslēdza Eitkenss, kamēr pirmā brauciena uzvarētājs Ailots tika līdz sestajai vietai.

Kopvērtējumā vadību saglabā Ailots (106). Viņam seko Lundgārds (87), Švarcmans (85), Mazepins (71), Deletrazs (64), Cunoda (62), Šūmahers (61) un Žou (61).

Formula 3

Pie pārliecinošas pirmās uzvaras F3 čempionātā no pole position tika 19 gadus vecais amerikānis Logans Sardžents. Džeiks Hjūzs pirmajā aplī parūpējās par iekārtošanos otrajā vietā, taču aizmugurē esošais Liams Lovsons centās apdzīt Hjūzu. Pēdējos apļos Lovsons izskatījās ātrāks, taču Fernandeza un Nannini sadursmes dēļ trasē tika vicināti dzeltenie karogi un Lovsons savu manevru veikt nevarēja.

Otrajā braucienā līdz pat pēdējam aplim vadībā atradās Lirims Sendeli, taču Bents Viskāls sagaidīja savu iespēju un pēdējā aplī apsteidza Sendeli. Vācietis nebija gatavs samierināties ar otro vietu un uz brīdi atguva pozīciju, taču pēdējā sektorā, abiem braucot blakus, Viskāls guva virsroku un finišēja mazāk kā 0,2 sekundes priekšā Sendeli. Sardžents izstājās tehnisku ķibeļu dēļ, bet Teo Poršērs izkaroja trešo vietu.

Čempionāta kopvērtējumā vadībā atrodas divi “Prema” braucēji Sardžents (113) un Piastri (105). Viņiem seko Bekmans (82,5), Lovsons (77), Vesti (70,5) un Poršērs (69).

Formula 3 sacensību rezultāti

Nākamnedēļ Formula 2 un Formula 3 braucēji doesies līdzi F1 čempionātam uz Kataloniju, aizvadot sacensības Barselonas trasē.