COVID-19 ietekmētā Formula 1 sezona turpina pārsteigt līdzujējus, jo gaidāma vēl pāris sen neredzētu trašu atgriešanās kalendārā, kamēr “Liberty Media” saskaras ar finansu zaudējumiem.

Kā jau bija sagaidāms, 2.ceturkšņa finansu rādītāji, kas tika publicēti šajā nedēļā nav iepriecinoši. No aprīļa līdz jūnijam, kad vēl nenotika neviena sacīkste, “Liberty Media” ieņēmumi sastādījuši 24 miljonus USD, kamēr pērn šajā periodā ieņēmumi bija 620 miljoni. Ieņēmumi nākuši no sponsoriem, kuru līgumos nav paredzēta reklāma translāciju laikā trasēs.

Sākot ar jūliju ir atsākusies darbība trasēs un “Liberty Media” kopā ar FIA ir noorganizējusi jau 12 sacīkšu kalendāru, tomēr šis skaitlis varētu sasniegt 15 līdz 18 posmus. Joprojām plānos ir sacīkste Bahreinā un Abu Dabi, kamēr Vjetnamas posms Hanojā kļūst aizvien nereālāks – loģistikas problēmu un arī pieaugošo saslimušo skaita dēļ Āzijas valstī.

“F1LV

Šobrīd tiek runāts, kas novembrī sezonas izskaņā kalendāram varētu pievienoties vēl divas sen neredzētas trases: Heresa un Stambula. Spānijas dienvidos Heresā, kur jau veiksmīgi notika divi MotoGP posmi, pēdējā F1 sacīkste risinājās 1997.gadā. Tostarp paralēli tiek strādāts uz 2021.gada kalendāra izveidi, kas, kā norādīja Čeiss Kerijs varētu būt bez lieliem pārsteigumiem – 22 posmi ar aptuveni tiem pašiem datumiem, kas bija 2020.gada oriģinālajā kalendārā.