Foto: Ducati Motor

Pēc vairākiem TOP braucēju kritieniem un sarkanā karoga fāzes, uzvaru MotoGP Austrijas Grand Prix sacīkstē izcīnīja “Ducati” braucējs Andrea Doviciozo, aiz sevis atstājot Joanu Miru un Džeku Milleru.

Startā vadībā izvirzījās Džeks Millers, kamēr pole position īpašnieks Maveriks Vinjaless pirmā apļa laikā atkrita līdz 5. vietai. Ap piekto apli Polam Espargaro izdevās atņemt Millera pozīciju, izvirzoties 1. vietā.

Devītajā aplī notika pamatīgs incidents – Franko Morbidelli vadītais motocikls taisnes beigās uztriecās virsū Johanam Zarko. Abi piedzīvoja kritienu, savukārt viņu motocikli pilnā ātrumu turpināja traukties uz priekšu, par mata tiesu palidojot garām trasē braucošajiem Vinjalesam un Valentīno Rosi. Sacīkste tika apturēta.

“F1LV

Pēc trases sakopšanas pauzes sacīkste tika atsākta, atkārtotajā startā startējot pēc astotā apļa rezultātiem. Pēc cīņas ar P. Espargaro, vadībā vēlreiz izvirzījās Millers, kurš ātri sāka iekrāt pārsvaru. Uz otro vietu drīz vien pacēlās Andrea Doviciozom, dzenoties pakaļ līderim. Sacīkstes turpinājumā aiz pirmā trinieka braucošie “Suzuki” braucēji Alekss Rinss un Joans Mirs cieši sekoja Espargaro “KTM” motociklam, līdz 12. un 13. aplī abiem izdevās pārspēt jaunāko no brāļiem Espargaro.

16. aplī pēc sadursmes kritienu piedzīvoja abi “KTM” braucēji Espargaro un Miguels Olivera, kas uz pirmā sešinieka pozīciju ļāva pacelties Bredam Binderam un Rosi. Tikmēr pirmajā trijniekā līderpozīciju pārņēma Doviciozo, kamēr Rinss sāka uzbrukt priekšā esošajiem braucējiem. Salīdzinoši viegli “Suzuki” braucējs tika garām Milleram, tomēr drīz pēc tam piedzīvoja kritienu, mēģinot apdzīt līderi Doviciozo.

Sacīkstes pēdējo nogriezni Doviciozo līderpozīciju vairs neviens neapdraudēja, līdz ar to “Ducati” braucējam izdevās izcīnīt uzvaru. Pēc ilgstošiem uzbrukumiem Miram pēdējos trases līkumos izdevās apbraukt Milleru, kurš pieļāva nelielu kļūdiņu, līdz ar to “Suzuki” braucējs izcīnīja otro vietu, kamēr Millers palika trešais. Ceturtajā pozīcijā sacīksti noslēdza Binders, bet motošosejas leģenda Rosi finišēja piektajā vietā. Top6 noslēdza japānis Takaki Nakagami.

Čempionāta kopvērtējuma līderpozīciju saglabāja Fabio Kvartararo, kurš pirmajā aplī izbrauca trases grantētajā drošības joslā un atkrita uz pēdējo pozīciju, sacīkstes gaitā pamazām kāpjot uz augšu, līdz finišā izdevās sasniegt astoto vietu. Savukārt uz otro vietu kopvērtējumā pacēlies ir Doviciozo, kurš no Kvartararo atpaliek par 11 punktiem.

Nākamais MotoGP posms gaidāms jau pēc nedēļas, kad, līdzīgi kā pirmajā formulā, šajā pat “Red Bull Ring” trasē tiks aizvadīts Štīrijas Grand Prix.