Formula 1 čempionāta vadība apstiprinājusi, ka šīs sezonas priekšpēdējā posmā Bahreinā tiks izmantota atšķirīga trases konfigurācija, padarot to par pavisam atšķirīgu posmu no Bahreinas GP nedēļu iepriekš, kur sacīkstes risināsies ierastajā konfigurācijā.

Sacīkstēs 6. decembrī pēc divām garām taisnēm braucēji pēc 4. līkuma neveiks asu labo pagriezienu, bet gan lēzeni izbrauks uz sekcijā, kas tiek izmantota izturības sacīkstēs (un 2010. gada Bahreinas GP). Taču tā vietā, lai izbrauktu ierasto otro sektoru, pēc vairākiem ātriem pagriezieniem, mašīnas atgriezīsies ierastajā trasē 13. pagriezienā, kas jaunajā konfigurācijā būs lēzens labais pagrieziens, kurā nebūs nepieciešams bremzēt.

Ņemot vērā jauno konfigurāciju, tas iesaukts par ovālu, lai gan ar šo definīcu Ziemeļamerikā saprot ko pilnīgi citu, nereti trasei esot slīpā leņķī.

Tikai 3,5 kilometru garā trase būs īsākā trase šīs sezonas kalendārā, tomēr tā atbilst visiem FIA kritērijiem. Monako, kur sacīkstes šogad nenotiek, ir tikai 3,3 kilometrus gara, kamēr Spa trase sasniedz 7 kilometru garumu.

Kamēr šaurajās Monako ieliņās braucējiem jāmanevrē cauri virknei lēnu pagriezienu, Bahreinas ‘ovālā’ izpaudīsies mašīnu spējas uzņemt lielus ātrumus. Ross Brauns paziņojis, ka kvalifikācijas režīmā formulas trasi varētu izbraukt aptuveni 55 sekundēs, bet sacīkstēs, taupot riepas, ar pilnākām degvielas bākām apļu laiki varētu svārstīties aptuveni 1 minūtes robežās.

Tas nozīmē, ka vidējie ātrumi pārsniegs 200 km/h robežu, taču, visticamāk, būs zemāki kā Moncā. Neraugoties uz to, pastāv ļoti liela varbūtība, ka Nikijs Lauda zaudēs savu rekordu kā vienīgais F1 braucējs, kurš pole position apli veicis ātrāk par minūti, to paveicot 1974. gadā Dižonā.

Pašas sacīkstes būs 87 apļus garas. Tas ir lielākais apļus skaits, kas braucējiem jāveic kopš 1973. gada Argentīnas GP, kad Emmo Fittipaldi Buenosairesas trasē veica 96 apļus, pieveicot “Tyrell” braucējus Sevēru un Stjuartu.