Niklass Gronholms ticis pie uzvaras mājas posmā Somijā, lietainos apstākļos pieveicot kopvērtējuma līderi Johanu Kristofersonu.

Gronholmam izdevās labāks starts finālā un pirmo līkumu viņš izbrauca priekšā Kristofersonam. Lai gan izskatījās, ka zviedru sportistam ir ātruma pārsvars, ātrāk veikts džokera aplis nenesa cerēto rezultātu. Pēdējos pagriezienos Kristofersons aizvadīja satriecošu cīņu ar Ekstromu, Timerzjanovu un Hansenu, taču šoreiz palika zaudētājos, finišējot tikai 4. vietā.

Sacensību norisē vairākkārt iejaucās lietus, kā rezultātā kvalifikācijā rezultāti bija ļoti mainīgi. Pat Kristofersons un Timijs Hansens Q2 noslēdza tikai 13. un 14. vietā, bet tas neliedza Kristofersonam uzvarēt kvalifikācijas braucienu summā.

“F1LV

Bez fināla šoreiz palika vakardienas varonis Juha Ritkonens. Pusfinālā viņam izdevās izcīnīt trešo vietu, taču vēlāk tika sānemts sods par trases robežu neievērošanu un fināls gāja secen.

Pēc uzvaras Gronholms pakāpies uz trešo vietu čempionāta kopvērtējumā ar 76 punktiem. Viņam priekšā ir vienīgi Kristofersons (111 punkti) un Ekstroms (94 punkti).

Somijas RX II rezultāti