Johans Kristofersons, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Johans Kristofersons, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV

Noslēdzies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta piektais posms Neste World RX of Riga, kurā par uzvarētāju kļuva zviedru sportists Johans Kristofersons, pārspējot Matiasu Ekstromu un Timiju Hansenu.

Pirmajā kvalifikācijā ātrākais bija tieši divkārtējais pasaules čempions Kristofersons, aiz kura palika abi brāļi Hanseni – Timijs un Kevins. Nitišs pirmajā kvalifikācijā koplaikā uzrādīja 11. rezultātu, no līdera atpaliekot par aptuveni sešām sekundēm.

Minnihs un Nitišs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Minnihs un Nitišs, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV

Otrajā kvalifikācijā uzvaru svinēja Niklass Gronholms, aiz sevis atstājot ungāru Kristianu Zabo un Kristofersonu. Tikmēr Nitišs uzrādīja 12. ātrāko laiku, savā braucienā finišējot trešajā vietā.

“F1LV

Trešajā kvalifikācijā ātrākie bija abi ar “Audi” braucošie piloti. Matiass Ekstroms uzrādīja labāko laiku, savukārt Robins Larsons palika otrajā vietā. Ar trešo rezultātu kvalifikāciju noslēdza Gronholms, bet Kristofersons tikmēr palika vien sestajā pozīcijā. Vietējā rallijkrosa zvaigzne Nitišs kvalifikāciju noslēdza ar vēl vienu 11. pozīciju.

Visu kvalifikāciju kopsummā ar 132 punktiem pirmais ir Gronholms, bet ar diviem punktiem mazāk otro vietu ieņem Kristofersons. Vēl par diviem punktiem tālāk atpaliek Ekstroms. Ar izcīnītiem 98 punktiem Nitišs arī kopvērtējumā palika 11. vietā, nodrošinot iekļūšanu pusfinālos.

Pirmā pusfināla startā vairākas pagrūstīšanās, kā rezultātā Nitišs no pēdējās rindas iekārtojās trešajā pozīcijā aiz Ekstroma un Gronholma. Otrajā aplī gan Reinis devās džokerī, trasē atgriežoties piektajā vietā, minimāli pārspējot Zabo. Turpmākajā braucienā bez lielām izmaiņām – pie uzvaras tiek Ekstroms, aiz viņa Gronholms, bet kā trešais finālā iekļuva Hansens.

Otrajā pusfinālā salīdzinoši mierīgs brauciens – jau startā vadībā iekārtojās Kristofersons, kurš stabili veicot visus sešus apļus izcīnīja uzvaru. Otrais palika Larsons, kamēr kā trešais otro pusfinālu noslēdza Kevins Hansens, līdz ar to finālā stājoties tieši blakus savam vecākajam brālim Timijam.

Fināla starts, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Fināla starts, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV

Finālā startā kārtējās sadursmes, no kurām visveiksmīgāk izsprukt padevās tieši Kristofersonam, savu pozīciju noturot līdz rūtotajam karogam. Turpinājumā otrais aizbrauca Timijs Hansens, tomēr sešu apļu garajā sacīkstē Ekstromam izdevās apsteigt tautieti. Aiz pjedestāla palika Timija Hansena brālis Kevins, vienīgais ne zviedru sportists šajā braucienā – Gronholms, kā arī Larsons.

Projekt E čempionātā pirmajā kvalifikācijas kārtā uzvaru ieguva Jānis Baumanis, kuram visu braucienu cieši aizmugurē sekoja Sirils Reimonds. Trešā palika Natālija Barrata, bet noslēdzošajā vietā norvēģis Sveins-Bjarte Holtens. Otrajā kvalifikācijā abi līderi apmainījās vietām, pēc pirmās dienas iekrājot vienādu punktu skaitu.

Savukārt Eiropas čempionāta ieskaitē pēc diviem braucieniem ātrākais ir Sondrē Evjens, otrajā pozīcijā atrodas Bens-Filips Gundersens, bet pirmo trijnieku noslēdz Žans-Baptists Duborgs.

World RX of Riga pirmā diena: