Pēc aizvadītās pirmās sacensību dienas Neste World RX of Riga sacensībās, izmantojām iespēju aprunāties ar dažiem pasaules čempionāta braucējiem, lai dzirdētu viņu viedokli par aizvadīto dienu un domas par rīt gaidāmajiem startiem.

Johans Kristofersons, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Johans Kristofersons, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV

Johans Kristofersons pēc savas trešās uzvaras sezonā pastāstīja: “Pusfināli un fināli man nebija adrenalīna piepildīti, jo padevās divi labi starti un aiz manis bija neliels haoss, līdz ar to izdevās aizbraukt visiem pa priekšu. Mums izdevās labi sataupīt riepas pirms pusfināliem un fināliem un tas atmaksājās. Pirmajās kvalifikācijās izdarījām labu darbu taupot riepas, un es esmu ļoti priecīgs, ka izdevās divi labi braucieni pusfinālā un finālā! Rītdien trase būs vairāk vai mazāk tāda pati, tāpēc būs ļoti svarīgi sataupīt riepas. Rīt būs īsāks treniņu laiks, redzēsim kā mums veiksies, bet galvenais uzdevums ir iegūt labus punktus.”

Matiass Ekstroms, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Matiass Ekstroms, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV

Otrajā vietā finišējušais Matiass Ekstroms atklāja, ka rezultāts ir labāks kā gaidīts: “Bija notikumiem pilna diena, bija daudz jācīnās, bet beigās esam otrie, kas liekās pat labāk kā mēs braucām. Tagad būs sapulce, mēģināsim atrast, kur mēs varam būt labāki rītdien.
Rīt būs savādāka diena. Es mēgināšu parādīt savu labāko sniegumu, cerams es un Robins varēsim savākt labus punktus un cīnīsimies par komandu pasaules čempiona titulu. Es domāju, mēs vēljoprojām esam čempionāta vadībā komandām, tāpēc viss ir labi.

Tikmēr vienīgajam Latvijas sportistam pasaules čempionāta ieskaitē Reinim Nitišam gāja kā pa kalniem: “[Gāja] pa augšām un lejām. Bija dažas tehniskas problēmas un vispār pirmoreiz sacīkstes šogad tādos nopietnos apstākļos, ar visiem pārējiem pasaules braucējiem. Sapratām savu ātrumu. Esam reālisti, tā mašīna nav braukusi pēdējos gados pilnas sezonas, un arī šogad nav neviens posms aizvadīts. Prieks, ka puiši cīnījās, lai atrisinātu problēmas, kas radās un pusfinālā viss bija kārtībā. Vienkārši pietrūka ātrums. Forši, ka no starta vismaz aizbraucu trešais un bija kaut kāds mazais prieks, bet neleksim augstāk par to ko varam uzlekt un ir lietas, kas jāuzlabo. Rīt atkal būsim gatavi. Uz rītdienu jāmaina, teiksim tā, dažas lielas lietas, jo mēs nezaudējam divas trīs vai četras desmitdaļas. Mums tā ir sekunde un varbūt pat vairāk,  tā kā mēģināsim darīt kaut kādas lielas izmaiņas un tad redzēs. Trāpīsim vai netrāpīsim – to mēs redzēsim rīt.

Reinis Nitišs, Foto: Edgars Beļakovs
Reinis Nitišs, Foto: Edgars Beļakovs