Bijušais “Ferrari” komandas vadītājs un esošais “Lamborghini” direktors Stefano Domenikalli no nākamā gada aizstās Čeisu Keriju Formula 1 čempionāta izpilddirektora amatā.

Amerikānis Kerijs pārņēma šos pienākumus no Bernija Eklstona pēc “Liberty Media” F1 pārpirkšanas 2017.gadā, kamēr Ross Brauns uzņēmās menedžmenta direktora lomu, bet Šīns Bračess pārraudzīja finansu pusi. Kerijs jau iepriekš izteicās par iespējamo lomas samazinājumu ar nākamo gadu un Domenikalli esot jau piekritis šādam piedāvājumam.

Stefano Domenikalli sāka “Ferrari” karjeru 1991.gadā, bet aizgāja no komandas 2014.gadā, kad atteicās pildīt Lukas di Montidzemolo direktīvu un atlaist komandas dzinēju departamenta vadītāju par vājiem rezultātiem V6 hibrīddzinēju ēras sākumā. Par “Ferrari” vadītāju Domenikalli kļuva 2008.gadā, aizstājot Žanu Todu.

“F1LV

Kļūstot par Formula 1 vadītāju Domenikalli atkal apvienosies ar Rosu Braunu, kurš bija “Ferrari” tehniskais direktors laikā, kamēr Domenikalli pildīja sporta direktora amatu. Abiem būs jāstrādā kopā ar FIA prezidentu Žanu Todu viņa pēdējā FIA vadīšanas gadā. Kopš aiziešanas no “Ferrari” Domenikalli ir strādājis FIA, “Audi” un “Lamborghini”.

Domenikalli ienākšana sakrīt ar Formula 1 čempionāta jaunās ēras sākšanos, jo Čeiss Kerijs savu valdīšanas laiku pabeidza paveicot galveno uzdevumu – parakstot Konkordes līgumu ar visām 10 komandām un panākot vienlīdzīgāku naudas sadalījumu F1.