Neraugoties uz kontaktu kvalifikācijā, kas gandrīz pielika punktu Johana Kristofersona nedēļas nogalei, zviedru pilots atguvās un uzvarēja kvalifikācijā pasaules čempionāta posmā Katalonijā. Finālā gan viņam nācās atzīt tautieša Timija Hansena pārākumu.

Katalonijas posma kvalifikācija uzsākās ar aizraujošu braucienu, kurā jau startā pagājušās sezonas čempions Timijs Hansens nonāca pēdējā pozīcijā, taču četru apļu laikā ne vien tika garām Robinam Larsonam un Enzo Idem, bet arī savam jaunākajam brālim Kevinam un kopējā ieskaitē sasniedza otru labāko rezultātu aiz Johana Kristofersona, kurš triumfēja ar 3 sekunžu rezervi. Pāragrs starts lika Matiasam Ekstromam veikt divus džokera apļus, kā rezultātā zviedrs palika 10. vietā.

Otrajā braucienā Robins Larsons no ārmalas ‘iespieda’ iekšmalā esošos konkurentus, kā rezultātā Antona Marklunda un Johana Kristofersona mašīnas sadūrās un Kristofersons pēc atrašanās uz diviem riteņiem nenonāca augšpēdus, turpinājumā pat uzvarot savu braucienu. Larsons piedzīvoja balstiekārtas defektu, piezemējoties no tramplīna, kā rezultātā viņš finišu nesasniedza. Uzvara braucienā tika Andreasam Bakerudam, neraugoties uz tempa kritumu pēdējos apļos.

“F1LV

Pēdējā kvalifikācijas braucienā lielisks starts padevās Timo Šeideram, taču turpinājumā viņam nācās atzīt konkurentu pārākumu. Kristofersons, T. Hansens un Bakeruds iekārtojās labāko trijniekā gan trešajā kvalifikācijā, gan kvalifikāciju kopsummā, kamēr ārpus pusfināla šoreiz palika Robins Larsons, kuram tika atņemti 10 kvalifikācijas punkti par Q2 incidentu. Larsons tomēr stājās uz starta, jo no dalības atteicās viņa komandas biedrs Enzo Ide, kurš neaizvada pilnu sezonu un nekrāj punktus “KYB Team JC” vienībai komandu kopvērtējumā.

Pēc vairākiem neveiksmīgiem startiem kvalifikācijās, Matiass Ekstroms pusfinālā bija ticis galā ar sajūga problēmām un pusfināla startā nonāca 3. vietā aiz Kristofersona un Bakeruda. Turpinājumā Ekstroms demonstrēja lielisku tempu un aizraujošā cīņā pieveica Bakerudu.

Otrajā pusfināla braucienā satriecošs starts padevās brāļiem Hanseniem, kuri perfekti izmantoja pirmās rindas priekšrocības. Timijs Hansens pēc džokera apļa iestrēga aiz Larsona, taču prata pieveikt jaunāko brāli cīņā par uzvaru braucienā. Labāko trijnieku noslēdza Niklass Gronholms.

Finālā Kristofersons pirmo pagriezienu izbrauca kā līderis, taču Timijs Hansens ar jaunām riepām uz džokera apļu stratēģijas rēķina tika garām Kristofersonam. Pēdējā aplī abi līderi piedzīvoja kontaktu, taču saglabāja savas pozīcijas. Trešo vietu izcīnīja Kevins Hansens, finišējot priekšā Gronholmam, Ekstromam un Bakerudam.

Čempionāta kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem vadību saglabā Kristofersons (193 punkti), viņam seko Ekstroms (168), T. Hansens (140), Gronholms (135) un K. Hansens (118).