“Red Bull” komanda ir gatava pārņemt “Honda” Formula 1 projektu un turpmāk paši sagatavot jaudas agregātu, kā rezultātā vienai no pēdējo gadu spēcīgākajām komandām nenāktos meklēt palīdzību pie konkurentiem.

“Red Bull” komanda visus četrus dominances gadus no 2010. līdz 2013. gadam pavadīja ar “Renault” dzinējiem, kad franču autokoncernam rūpnīcas vienība piedzīvoja lejupslīdi un tika pārdota “Lotus” komandai. Šobrīd visiem trim ražotājiem, kas piedalīsies čempionātā 2022. gadā, ir sava apjomīga rūpnīcas komanda, kas nevēlās ar saviem produktiem klientu komandas padarīt spēcīgākas. Tā vietā “Mercedes” un “Ferrari” koncentrējas uz mazākām vienībām, kuras kalpotu kā satelītkomandas gan tehniskajā sadarbībā, gan braucēju tirgus jautājumos. “Red Bull” šiem kritērijiem neatbilst, tādēļ panākt vienošanos ar kādu no aktīvajiem ražotājiem viņiem ir īpaši sarežģīti, it īpaši ņemot vērā, ka bez dzinējiem 2021. gada izskaņā paliks arī junioru vienība “AlphaTauri”.

Šis ir ļoti sarežģīts temats, tikpat sarežģīts kā paši dzinēji. Ja sarunas ar “Honda” izvērtīsies veiksmīgas, mēs varētu pārņemt intelektuālo īpašumu un visu, kas nepieciešams, lai paši sagatavotu un izmantotu dzinējus savā bāzā Miltonkīnzā. Šāds scenārijs ir iespējams tikai tad, ja vēlākajā gadījumā līdz 2022. gada sezonas pirmajam posmam dzinēju noteikumi tiek iesaldēti. Mēs nevaram atļauties papildus attīstību ne tehniski, ne finansiāli. Tas ir priekšnoteikums,” norāda Helmuts Marko.

“F1LV

Visiem dzinēju ražotājiem jau ir savas komandas, kas nozīmē, ka tie tiek attīstīti ap viņu šasijām. Mēs saņemtu kaut ko, kā rezultātā būtu jāpielāgo sava šasija un visas mūsu idejas paliktu sekundāras, jo mūs gaidītu tehniskie risinājumi, kas vienkārši būtu jāpieņem. Tieši tādēļ “Honda” risinājums ir mūsu mērķis, lai gan izskatām visus variantus. FIA noteikumi paredz, ka katrs dzinēju ražotājs ir piekritis apgādāt arī citas komandas. Ja šāda iespēja paveras un padara mūs konkurētspējīgus, tad piespiedu laimīga laulība mums nebūtu problēma.”

Kā zināms, “Honda” šomēnes paziņoja, ka 2021. gada izskaņā pametīs Formula 1 čempionātu, neraugoties uz to, ka šogad pie uzvarām tikuši braucēji no abām viņu apgādībā esošajām komandām – “Red Bull” un “AlphaTauri”.