Foto: FIA World Rallycross

Lai gan kvalifikācijā Johanam Kristofersonam neizdevās demonstrēt pašu labāko sniegumu, zviedru sportists prata uzvarēt FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 8. posma finālu Katalonijā pēc kontakta ar Andreasu Bakerudu, kā rezultātā norvēģis izstājās jau pirmajā pagriezienā.

Pirmajā kvalifikācijā vienā braucienā satikās visi trīs vakardienas fināla ātrākie braucēji. Kevins un Timijs Hanseni izmantoja situāciju savā labā un atstāja Johanu Kristofersonu sev aizmugurē. Kristofersons devās džokerī pirmajā aplī, taču tas nepalīdzēja atgūt pozīcijas. Timijs Hansens uzvarēja braucienā, taču summā ātrākais izrādījās Matiass Ekstroms.

Otrajā braucienā Ekstroms piekopa ļoti interesantu taktiku – līkuma izejas ātrumu atšķirības dēļ viņš nolēma doties džokerī jau pirmajā aplī, neraugoties uz atrašanos vadībā. Tas attaisnojās un Ekstroms uzstādīja labāko rezultātu arī otrajā kvalifikācijā. Tikmēr pamatīgu drāmu sarīkoja Liams Dorans. Lai uzvarētu savā braucienā, viņam pietrūka daži metri. Avārija pēdējā pagriezienā lika pazaudēt vairākas sekundes un pozīciju Oliveram Benetam. Dorans vēlāk atzina, ka mašīnu mocīja dzinēja problēmas, tādēļ tika nolemts nepiedalīties pēdējā kvalifikācijas braucienā.

“F1LV

Līdz ar to trešajā kvalifikācijā, startējot 15 dalībniekiem, notika 3 braucieni. Pēdējā no tiem kopā startēja brāļi Hanseni, Ekstroms, Bakeruds un Kristofersons. Pārsteidzošā startā Bakeruds nonāca vadībā, bet Kristofersons – pēdējā pozīcijā. Ekstroms jau atkal centās izspēlēt trumpi ar džokeru pirmajā aplī, taču šoreiz ar to nepietika, lai tiktu garām Bakerudam. No aizmugures uzbrūkošais Timijs Hansens pavēra iespēju brālim Kevinam pēc džokera pēdējā aplī nonākt otrajā vietā. Bakeruds uzvarēja Q3, Ekstroms savāca visvairāk kvalifikācijas punktus, bet Kristofersonam pusfināls bija jāuzsāk no otrās rindas.

Pirmajā pusfinālā Ekstromam padevās labākais starts, taču Kristofersons ar apli agrāku džokeri tika viņam garām. Kā trešais vietu finālā nopelnīja Robins Larsons pēc ļoti vāja snieguma Kevina Hansena izpildījumā – pēc džokera Hansens iesprūda aiz Tamaša Karai un pazaudēja daudz laika, finišējot 4. vietā.

Otrajā pusfinālā Bakeruds izbrauca pirmos līkumus kā līderis. Timijs Hansens centās viņam tikt garām ar agrāku džokera apli, taču Bakeruds par mata tiesu ‘nosedza’ pozīciju un uzvarēja pusfināla braucienā. Antons Marklunds finišēja priekšā abiem “GRX” braucējiem, līdz ar to finālā iekļuva Bakeruds un 5 zviedri.

Fināla starts Bakerudam nepadevās diez ko veiksmīgs un Kristofersons nonāca puskorpusu priekšā. Andreasam neatradās vieta trases iekšmalā. Aizķēris barjeru, Bakeruds sagriezās un aizmugurē esošais Robins Larsons uztriecās viņam virsū, liekot abiem braucējiem izstāties. Turpinājumā sev neraksturīgu kļūdu pieļāva arī Matiass Ekstroms, izslīdot no trases. Kristofersons pārliecinoši tika līdz finišam 1. vietā, bet uz pjedestāla viņam pievienojās Timijs Hansens un Antons Marklunds.

Šīs sezonas četrās sacensību nedēļas nogalēs Kristofersons katrā ir izcīnījis pa vienai uzvarai. Šosezon atlikuši vēl 2 posmi – 21. un 22. novembrī Spa trasē, Beļģijā, un 12.-13. decembrī Nirburgringā, Vācijā.