Šodien oficiāli tika apstiprināts, ka nākamās Formula 1 sezonas kalendāru papildinās Saūda Arābijas Grand Prix, kas risināsies Džidas pilsētas ielu trasē.

Formula 1 rīkotāji ir apstiprinājuši ilgtermiņa sadarbību ar Saūda Arābijas Automobiļu un Motociklu federāciju. 2021. un 2022. gadā F1 sacīkstes risināsies pie mākslīgā apgaismojuma aprīkotajā Džidas ielu trasē. Tā ir otra lielākā pilsēta Saūda Arābijā aiz Rijādas, iedzīvotāju skaitam tuvojoties 4 miljoniem. Tikmēr no 2023. gada Saūda Arābijas GP plānots pārcelt uz Rijādā esošo Kvidijas trasi, ko projektējusi Aleksam Vurcam piederošā kompānija.

Plānots, ka Saūda Arābijas GP tiks aizvadīts novembrī, visticamāk, nedēļu pirms sezonas pēdējā posma Apvienotajos Arābu Emirātos. Posmu Tuvo Austrumu zemē iespējams rīkot pateicoties galvenajam atbalstītājam “Aramco”. Enerģijas apstrādes uzņēmums šogad jau bijis ģenerālsponsors trim sacīkstēm. Trases konfigurācija pagaidām vēl netiek atklāta.

“F1LV

Saūda Arābija pēdējo gadu laikā strauji ielauzusies motorsporta pasaulē – 2018. un 2019. gadā Rijādā notika Formula E sacīkstes, šogad Dakaras rallijs pārcēlās uz Saūda Arābiju, bet nākamgad cauri tuksnesim trauksies arī Extreme E čempionāta spēkrati.