Labs nāk ar gaidīšanu – tikai tā var raksturot “Suzuki” motociklista Joana Mira 2020. gada MotoGP sezonu. Uz sacensībām Valensijā Mirs ieradās kā kopvērtējuma līderis, kaut gan uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena vēl nebija kāpts. Beidzot Mirs ticis arī pie ilgi kārotās uzvaras.

“Suzuki” komanda pēdējos posmos demonstrējusi apskaužami labus un stabilus rezultātus katrā trasē. Arī Eiropas Grand Prix izcīņai tika ielikti labi pamati, pateicoties Rina otrajai un Mira piektajai starta pozīcijai. Pie pole position žūstošajā Valensijas trasē tika “KTM” braucējs Pols Espargaro.

Startā Espargaro noturēja pirmo pozīciju, bet Rins un Mirs iekārtojās otrajā un trešajā pozīcijā. “KTM” motocikls nespēja noturēt uzņemto tempu un sacīkšu vidū kļuva skaidrs, ka uzvaru savā starpā sadalīs abi spāņi uz zilajiem “Suzuki” motocikliem. Mirs tika garām Rinam, kurš pieļāva kļūdu līkumā pārslēdzot ātrumus, un izcīnīja savu pirmo uzvaru MotoGP karjerā.

Aiz Espargaro ceturto vietu izcīnīja japānis Takaaki Nakagami, kurš pirmajos apļos piekāpās Migelam Oliveram, tomēr sacīkšu gaitā prata atgūt pozīciju un finišēja visaugstāk no visiem “Honda” pārstāvjiem, kamēr rūpnīcas vienības pārstāvis Alekss Markess piedzīvoja kritienu īsi pēc tam, kad viņu apdzina Andrea Doviciozo.

Doviciozo finišēja tikai astotajā vietā no 14 motociklistiem, kuri sasniedza finišu. Viņam gan izdevās pieveikt komandas biedru Petruči, titula kandidātu Morbidelli, pēc dzinēja maiņas no boksiem startējušo Vinjalesu, kā arī sezonas sākuma zvaigzni Kvartararo, kurš pašā sacīkšu sākumā piedzīvoja sinhronu kritienu ar Aleksu Espargaro.

Valentino Rosi atgriešanās pēc divu posmu izlaišanas Covid-19 vīrusa dēļ nebija veiksmīga – itālis dzinēja problēmu dēļ izstājās jau pēc četriem apļiem.

Joans Mirs kļuva par piekto motociklistu, kurš šosezon izcīnījis savu karjeras pirmo MotoGP uzvaru. Tas 2020. gadā izdevies arī Fabio Kvartararo, Bredam Binderam, Migelam Oliveram un Franko Morbidelli.

“Suzuki” šī bija pirmā dubultuzvara prestižakajā motošosejas pasaules čempionāta klasē kopš 1982. gada Vācijas Grand Prix, kad Hokenheimā uzvarēja Rendijs Mamola, bet otro vietu izcīnīja Virdžinio Ferrari.

Čempionāta kopvērtējumā Mirs tagad izcīnījis 162 punktus, kamēr teorētiskas cerības uz titulu vēl saglabā Kvartararo (125), Rins (125), Vinjaless (121), Morbidelli (117) un Doviciozo (117). Vieta trijniekā nākamnedēļ Miram garantēs titulu neatkarīgi no konkurentu rezultātiem.