“Mercedes” komanda ir patīkamas problēmas priekšā – aizvadītajā posmā Sakiras trasē jauniņais Džordžs Rasels sāka ‘izpogāt’ pieredzējušo un stabilo Valteri Botasu. Formula 1 vidē uzreiz pacēlās jautājums – varbūt laiks Džordžu sēdināt “Mercedes” komandā uz palikšanu?

Ja “Mercedes” izvēle ir starp Raselu, Botasu un Luisu Hamiltonu, kurš atkopjas no Covid-19 vīrusa, katram ir savi plusi un savi mīnusi. Atbrīvojoties no Hamiltona tiktu ietaupīts pamatīgs naudas žūksnis, taču komanda zaudētu līderi. Botass kopš 2017. gada viņam kalpojis par izcilu ieročnesēju. Abu starpā nav bijuši tādi konflikti kā Hamiltonam ar Niko Rosbergu. Tikmēr supertalanta Rasela piesaiste somu braucēja vietā var atjaunot spriedzi – Džordžam uz pieres jau uzlikts ‘nākotnes čempiona’ zīmogs. Vai “Mercedes” ir nepieciešams izjaukt harmoniju, kas turpina atnest vienu titulu pēc otra?

Vaicāts par iespēju jau nākamgad redzēt Raselu “Mercedes” komanda sastāvā, vienības vadītājs Toto Volfs norāda: “Viņš ir “Williams” braucējs. Viņam ir līgums ar “Williams”, bet mūsu sastāvs ir Valteri un Luiss. Šobrīd to neredzu kā reālu iespēju, taču apzinos, ka tā būtu interesanta situācija un pamatīgs piedzīvojums mūsu komandai. Varbūt nākotnē tas notiks.

Uzreiz pēc sacīkstēm Volfs norādīja, ka viens posms nav palīdzējis viņam pieņemt lēmumu par Rasela nākotni, taču viņa šī brīža komanda “Wiiliams” var justies lepna ar sava braucēja sniegumu. “Sapratām, ka Džordžs Rasels ir braucējs, ar kuru nākotnē varam rēķināties. Viņam ir potenciāls un viss nepieciešamais, lai kļūtu par zvaigzni nākotnē. Man žēl par rezultātu, ko viņš varēja sasniegt savā pirmajā startā ar “Mercedes”, taču esmu priecīgs par viņa sniegumu.

Džordžs Rasels pārsteidza skatītājus jau piektdien, uzrādot ātrāko apļa laiku abās treniņu sesijās. Sestdien komanda norādīja, ka kvalificēšanās labāko sešiniekā būtu ļoti labi padarīts darbs, taču Rasels tikai par mata tiesu piekāpās pole position ieguvējam Botasam. Sacīkšu startā viņam izdevās apsteigt komandas biedru un pavadīt lielāko distances daļu vadībā. Lai gan mehāniķu sapīšanās boksos, lika Raselam veikt atkārtotu pitstopu un zaudēt četras pozīcijas, pēdējos apļos viņam vienalga būtu bijusi iespēja pacīnīties par uzvaru ar Serhio Peresu, taču tad viena no riepām sāka izlaist gaisu un Rasela cerības uz uzvaru, vai kaut pjedestālu izdzisa.

Labākais veids kā runāt par sevi, ir ar darbiem trasē. Šai industrijā sniegumam ir nozīme. Ceru, ka šī nedēļas nogale nostiprināja viņu uzskatus par mani. “Mercedes” ir atbalstījuši mani kopš 2016. gada izskaņas un sekojuši manai karjerai ļoti cieši. Cerams, šis ir vēl viens pakāpiens. Šī bija lieliska nedēļas nogale no atzinības, kas, iespējams, liecina, ka ar “Williams” šogad paveikts labs darbs. Ceru, ka Toto būs galvassāpes ne tikai par 2022. gadu, bet jau ātrāk,” savas ambīcijas neslēpj Rasels.

Vai Sakiras GP iezīmēja Valteri Botasa norieta sākšanos “Mercedes” komandā? / Foto: Mercedes AMG F1

Kamēr visu acis bija pievērstas Raselam, Botasa sniegums palika ēnā. Tomēr tieši viņš uzvarēja kvalifikācijā un tuvojās Raselam līdz neparedzētajai drošības mašīnas fāzei, pēc kuras Valteri ar vecām riepām, kuras bija zaudējušas temperatūru, bija bezspēcīgs.

Zināju, ka sacīkšu pirmajā nogrieznī ar vidējā sastāva riepām pozīcijai trasē būs liela nozīme, tādēļ bija žēl, ka to zaudēju. Tikmēr otrajā nogrieznī ķēru viņu diezgan strauji, tādēļ zināju, ka viss vēl ir priekšā un mūs, iespējams, gaida laba cīņa, kad abi būtu bijuši ar nobrauktām cietā sastāva riepām,” uzsver Botass.

Šī man bija ļoti slikta sacīkste. Cilvēkiem ir viegli teikt, ka atnāk jauniņais un pārspēj braucēju, kurš komandā ir vairākus gadus. Tikmēr cilvēki, kas saprot, kā rodas sniegums, zinās, kā sacīkstes varēja noslēgties.

Visticamāk, Raselam tiks dota vēl viena izdevība pierādīt savas prasmes cīņā ar Botasu, kamēr septiņkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons turpina veseļošanās procesu, lai gan Luiss saglabā cerības atgriezties jau šonedēļ.

Zinu, ka pēdējās nedēļas laikā neesmu bijis sasniedzams, taču šī ir viena no smagākajām nedēļām ilgākā laikā. Koncentrējos uz atlabšanu un formas atgūšanu, lai varētu atgriezties pie stūres un sacensties pēdējā posmā Abū Dabī. Šodien pamodos un jutos labi. Aizvadīju pirmo treniņu iekštelpās. Vēlos jums visiem sūtīt pozitīvu enerģiju, paziņot, ka man viss ir kārtībā un pateikties ikvienam par lieliskām vēstulēm un video. Es to patiesi novērtēju,” savā ‘Instagram’ profilā publicētajā video situāciju komentē Luiss Hamiltons.

Šobrīd Luisam Hamiltonam vēl nav parakstīta līguma uz 2021. gadu, lai gan viss liecina, ka viņš paliks čempionātā arī nākamgad. Valteri Botasam ir vienošanās ar “Mercedes” uz nākamo sezonu, bet Džordžs Rasels jau parakstījis līgumu ar “Williams”. Tikmēr 2022. gadā skaidrībās vēl nav par visiem trim “Mercedes” sistēmas braucējiem…

Iekārtoties jaunajā ofisā nemaz nebija viegli – Raselam nācās braukt ar kurpēm, kas bija izmēru par mazu / Foto: Mercedes AMG F1 / Steve Etherington