Britu autosportists Luiss Hamiltons otro reizi karjerā atzīts par BBC Lielbritānijas gada personību sportā. Pēc satriecošas sezonas Formula 1 čempionātā un aktīvas iesaistīšanās dažādās sabiedriskās kampaņās, Hamiltons bija pārliecinošs favorīts uz šo balvu.

Balvas ieguvēju nosaka publikas balsojums. Tajā par Hamiltona tuvāko sāncensi kļuva futbola kluba “Liverpool” kapteinis Džordans Hendersons. Trešajā vietā palika žokeja Holija Doila.

Luiss Hamiltons par BBC gada personību sportā kļuva arī 2014. gadā, kad izcīnīja otro no saviem septiņiem F1 tituliem. Pirms Hamiltona šo apbalvojumu no F1 braucējiem izcīnījuši arī Deimons Hils (1994, 1996), Naidžels Mansels (1986, 1992), Džekijs Stjuarts (1973), Stirlings Moss (1961), kā arī motociklists Džons Sērtiss (1959), kurš autosportam pievērsās vēlāk.

“F1LV

Šī ir jau otrā nozīmīgā trofeja, ko Hamiltons izcīnījis nedēļas nogalē. Piektdien notika oficiālā FIA sezonas Gala ceremonija, kurā Luiss formāli tika kronēts par čempionu.

Papildus balvām par rezultātiem FIA kategoriju čempionātos, ceremonijā tika pasniegtas vairākas īpašās balvas. Hamiltons kļuva arī par gada personību FIA vērtējumā un kopā ar Mihaelu Šūmaheru, kā arī Romēna Grožāna dzīvības glābējiem saņēma FIA prezidenta balvu. Topošais F1 pilots Juki Cunoda tika atzīts par gada debitantu (3. vieta F2), bet Kimi Raikonens tika pie gada spožākā mirkļa balvas, pateicoties pirmajam aplim Portugāles Grand Prix, kur somu veterāns apdzina 10 konkurentus.