“Haas” F1 komanda paziņojusi, ka ir izskatījusi lietu saistībā ar Ņikitas Mazepina publicēto video “Instagram” sociālajā tīklā, un nolēmusi par labu jaunā krievu sportista palikšanai komandas sastāvā 2021. gadā.

Kā ziņots, šo sezonu F2 čempionātā aizvadījušais Mazepins, decembra sākumā “Instagram” īsajos video jeb story publicēja video, kur viņš, atrodoties mašīnas pasažiera sēdeklī, nepiedienīgi aizskāra jaunas dāmas krūtis, kura sēdēja mašīnas aizmugurē.

“F1LV

“Haas” vienība drīz pēc incidenta paziņoja, ka veiks iekšējo izmeklēšanu, bet plašāki komentāri netiks sniegti. Šodien ASV vienība izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka komandas sastāvs nākamajam gadam paliks nemainīgs – komandā startēs Mihaela Šūmahera dēls Miks un Ņikita Mazepins.


Savukārt “Ferrari” komanda nolēmusi Maranello pilsētā Itālijā, kur atrodas arī pašas “Ferrari” vienības galvenā mītne, izveidot bāzi “Haas” vienībai, ar kuru sarkanajiem ir laba sadarbība.

“Ferrari” gatavojās personāla samazināšanai dēļ plānotajiem budžeta griestiem, tāpēc ir nolemts daļu darbinieku norīkot klientu komandai. Jau šī mēneša sākumā tika ziņots, ka Simone Resta, kurš ir “Ferrari” galvenais cilvēks šasijas izstrādē, dosies uz “Haas” komandu.

Tagad itāļu komanda paziņojusi, ka vēl vairāki darbinieki dosies pie “Haas”, kā arī šobrīd tiek celta papildu bāze “Haas” vienībai, kura atradīsies netālu no “Ferrari” bāzes, kur šis personāls varēs strādāt “Haas” sastāvā.

“Ferrari” komandas vadītājs Matia Binoto stāsta: “Šīs personas būs Maranello, taču pavisam atsevišķā ēkā no “Scuderia Ferrari”. Viņiem nebūs piekļuve “Ferrari” ēkai, tās ir atsevišķas un viņi paliks tur.”

Binoto arī uzsver, ka sadarbība ar “Haas” paliks kā agrāk un ar šo risinājumu netiks pārkāpti noteikumi: “Mūsu uzskatā, viņi ir mūsu klienti. Daži mūsu cilvēki pievienosies viņu komandai, un, es domāju, tā ir lieliska iespēja viņiem. Mums šis ir nepieciešams, jo nākas samazināt organizācijas lielumu, lai iekļautos budžeta griestu ietvaros. “Haas” vēljoprojām paliek pilnīgi neatkarīga vienība, tā nav junioru komanda un mēs nedalīsimies ar informāciju, kas ir ārpus noteikumu robežām.”