“Red Bull” komanda apstiprinājusi, ka pēcsezonas testu dienā pie viņu formulas stūres sēdīsies simulatoru un rezerves braucējs Sebastians Buemi, kā arī jaunais igauņu talants Juri Vips.

Lai gan Vips ir braucis ar iepriekšējo gadu formulām, šī būs pirmā reize, kad 20 gadus vecais igaunis testēs tekošā gada formulu. Šobrīd Vips atrodas Bahreinā, kur izmēģina “Hitech” Formula 2 mašīnu, kas ir viņa topošā darba vieta 2021. gadā.

Vipa komandas biedrs Liams Lovsons, kurš šogad sevi pierādīja Formula 3 čempionātā, Sakiras testos abās dienās bija ātrāks par Vipu. Arī 18 gadus vecais jaunzēlandietis ir “Red Bull” jauno braucēju programmā, tomēr līdz vietai “AlphaTauri” sastāvā abiem vēl jāpaciešas. Sagaidāms, ka tā tiks japānim Juki Cunodam, kurš piedalīsies arī pēcsezonas F1 testos.

“F1LV

Līdz šim abās F2 testu dienās ātrāko apļa laiku sasniedza indietis Jehans Daruvala, kurš uzvarēja sezonas pēdējā posmā. Viņa komandas biedrs nākamgad būs “Williams” sistēmas braucējs Daniels Tiktums, kurš pārcēlies no “DAMS” komandas, kur uz četriem posmiem Tiktums un Vips bija komandas biedri. Nākamsezon “DAMS” vienību pārstāvēs Markuss Armstrongs un Rojs Nisanī.

Tāpat sastāvs zināms arī abām aizvadītās sezonas vadošajām komandām. Roberts Švarcmans arī nākamsezon brauks “Prema” sastāvā, kur viņa komandas biedrs būs F3 čempions Oskars Piastri. Tikmēr “UNI-Virtuosi” uz vicečempiona Kaluma Ailota vietu vienojušies ar talantīgo brazīlieti Felipi Drugoviču.

Aizvadītajā sezonā lielisku sniegumu ar “Hitech” demonstrēja krievs Ņikita Mazepins. Sezonas kopvērtējumā izcīnītā 5. vieta palīdzēja Mazepinam vienoties ar “Haas” Formula 1 komandu, taču nu Mazepins nokļuvis neērtā situācijā. Viņa “Instagram” profilā parādījās video klips, kur sportists, atrodoties mašīnas pasažiera sēdeklī, nepiedienīgi aizskāra jaunas dāmas krūtis, kura sēdēja mašīnas aizmugurē.

Video tika izdzēsts drīz pēc publicēšanas, taču jau bija par vēlu un tas paguva sacelt pamatīgu brēku sociālajos tīklos. “Haas” komanda paziņojusi, ka Mazepina ‘briesmīgo’ uzvedību izmeklēs iekšēji un vairāk komentārus par situāciju nesniegs. Mazepins jau paguvis publicēt atvainošanos, bet incidentā iesaistītā dāma jau paguvusi publicēt ierakstu, minot, ka abi ir seni paziņas un situācija nebija tik nopietna, kā no malas tas izskatījies, jo abi esot ampelējušies.

Ņikita Mazepins jau iepriekš radījis pamatīgu ažiotāžu ar skandalozām rīcībām, tostarp iesitot Kalumam Ailotam pa seju, publicējot ierakstu, kurā koronavīruss tiek apsveikts dzimšanas dienā, kā arī veicot vairākus agresīvus manevrus trasē, kas apdraudējuši konkurentus.