Formula 1 šīs sezonas programmā paredzētas vairākas izmaiņas. Tās ietver īsākas piektdienas treniņbraucienu sesijas, sacīkšu pārcelšanu uz agrāku laiku, kā arī iespējamo pirmssezonas testu pārcelšanu uz Bahreinu.

Sacensības Eiropā turpmāk sāksies pl. 14:00 pēc vietējā laika. Tā kā vairumā trašu vietējais laiks par stundu atšķiras no Latvijas laika, tad pie mums tas nozīmētu pl. 15:00, kā tas bija ierasts līdz 2017. gada izskaņai. Centieni pārcelt sacīkstes stundu vēlāk, lai piesaistītu vairāk skatītājus aizokeāna valstīs, kā arī starta došana 10 minūtes pēc apaļas stundas iestāšanās, lai pielāgotos TV formātam nesniedza cerētos rezultātus, tādēļ tika nolemts atgriezties pie vecās sistēmas. Tas dos komandu darbiniekiem iespēju stundu ātrāk doties mājup vai uz nākamo posmu. Ņemot vērā, ka mašīnas pēc kvalifikācijas atrodas ‘parc ferme’ jeb ‘slēgtā parka’ apstākļos, īsāks sagatavošanās process neapgrūtinās mehāniķus.

Izmaiņas skars arī gatavošanos sacensībām. Piektdienas treniņu sesijas turpmāk būs stundu, nevis pusotru stundu garas, kā tas bija līdz šim, samazinot iespējas komandām izmēģināt mašīnu garākas distances veikšanai. Sestdienas formāts palicis nemainīgs – trešie treniņi pirms kvalifikācijas joprojām risināsies vienu stundu.

“F1LV

Tāpat tiek nopietni apsvērta ideja pārcelt pirmssezonas testus uz Bahreinu. Jau ziņojām, ka Austrālijas GP, visticamāk, tiks atcelts vai pārcelts uz vēlāku laiku, tādēļ sezonas starts tiks dots Bahreinā. Sakiras trases kandidatūra pirmssezonas testiem jau iepriekš nopietni izskatīta, tomēr šai gadījumā testus varētu rīkot īsi pirms sezonas sākuma, ļaujot komandām ietaupīt uz ceļošanas izdevumiem, kas rastos dodoties uz Barselonu, tad atpakaļ uz vienību bāzēm pirms brauciena uz Bahreinu.

Šī brīža čempionāta noteikumi paredz, ka testu ciklam jānoslēdzas vismaz 10 dienas pirms 1. posma norises. Ja sezonas sākums tiešām tiks aizvadīts Bahreinā no 26. līdz 28. martam, tad testiem jānoslēdzas līdz 16. martam. Sākotnēji tie tika plānoti 2. līdz 4. martā Barselonā. Tāpat jāņem vērā, ka no 9. līdz 11. martam Sakiras trasē ir ieplānoti Formula 2 čempionāta pirmssezonas testi.