Foto: Daka Rally

Satriecošā cīņā par uzvaru Dakaras rallijreida 4. ātrumposmā starp diviem vecmeistariem Nasīrs Al-Atija tikai ar 11 sekunžu pārsvaru pieveica Stefanu Petranselu, kurš saglabā vadību kopējā ieskaitē.

Petranselu no Al-Atijas tagad šķir nepilnas 5 minūtes, bet trešajā vietā esošais Karloss Saincs ir vēl pusstundu tālāk. Spāņu sportists pazaudēja ritmu un izredzes uz uzvaru ātrumposmā pašā tā izskaņā. Pēc pirmās dienas ķibelēm turpina atgūties arī Sebastjēns Lēbs, taču 5 minūšu sods lika WRC leģendai atkāpties no 4. uz 7. vietu kopējā ieskaitē.

Ļoti neveiksmīga diena izvērtās Saūda Arābijas vietējai cerībai Jazīdam Al-Radži. Līdzšinējais sestās vietas īpašnieks piecas reizes pārsita riepu savai mašīnai un kopvērtējumā tagad ir izkritis no Top 40, piekāpjoties līderiem jau 5 stundas. Tā kā Al-Radži līdzi bija tikai 3 rezerves riteņi, vienu no saviem viņam aizdeva lietuvietis Benediktas Vanagas. Ātrākais Baltijas valstu pārstāvis pēc četriem ātrumposmiem atrodas 20. vietā.

“F1LV

Motociklu ieskaitē ātrākais šodien bija Huans Bareda Borts. Viņam izdevies sadeldēt kopvērtējuma līdera Havjēra de Sultrē pārsvaru līdz 15 sekundēm. Tomēr kvadraciklu konkurencē ir vēl ciešākas cīņas, jo līderus Nikolā Kaviljaso un Aleksandru Žirū šķir 9 sekundes. Čīlietis Lopess Kontardo saglabā vadību SSV ieskaitē, bet smagajiem auto  Sotņikova pārsvars sasniedzis 26 minūtes.

Sacensību rezultāti visās klasēs atrodami ŠEIT.