Aizvadītā gada izskaņā beidzās 8 gadu ilgusī sadarbība starp motociklistu Andrea Doviciozo un “Ducati” rūpnīcas komandu, kuras sastāvā itālis trīs reizes izcīnīja pasaules vicečempiona titulu. Atvadas gan nav notikušas uz pozitīvas nots.

Par ieilgušiem konfliktiem starp Doviciozo un “Ducati” komandas vadītāju Džidži Dall’Inju itāļu laikraksti vēstījuši jau kādu laiku. Tagad, kad Doviciozo vairs nav “Ducati” paspārnē, sportists beidzot var atklāti izklāstīt situāciju no sava skatupunkta.

Kādas ir manas attiecības ar Džidži? Nekādas. Pēdējos gados tās varētu novērtēt uz 30 procentiem, taču kopš Horhes Lorenco ierašanās komandā 2017. gadā pēc nemitīgiem savstarpējiem strīdiem komanda kļuva noslēgta. Vairs neapspriedām motocikla attīstību, mums vairs nebija tikšanās, lai to uzlabotu. “Ducati” ir potenciāls, jo prasmes un zināšanas ir ļoti augstā līmenī. Tas ir vienīgais, kas šajos astoņos gados mani padarīja dusmīgu, jo varējām sasniegt vairāk. Ar Džidži mierīgi neesam runājušies kopš 2017. gada,” noteic Doviciozo.

Tieši 2017. gads bija spožākā sezona Dovi karjerā – itālis izcīnīja 6 uzvaras un tikai par 37 punktiem piekāpās čempionam Markam Markesam. Tikmēr “Ducati” jaunieguvums Lorenco sezonu noslēdza 7. vietā bez uzvarām. Nākamajā gadā Lorenco tika pie trim uzvarām, taču spožs sniegums mijās ar blāvām sacīkstēm, bet sezonas izskaņā iejaucās kājas trauma un Lorenco noslēdza sezonu devītajā vietā un devās uz “Honda”. Tikmēr Doviciozo jau atkal kopvērtējumā izcīnīja 2. vietu.

Par lēmumu pārtraukt sadarbību Doviciozo stāsta: “Šie lēmumi nāca tikai no Džidži. Tiek runāts, ka to pieņēma “Ducati”, taču visi lēmumi ir viņa. Tāpat kā izvēle 2017. gadā piesaistīt Lorenco. 2016. gada sākumā bija pat iespēja piesaistīt Markesu, bet Džidži jau bija izlēmis, ka vēlas Lorenco.

Līdz ar sadarbības pārtraukšanu, Doviciozo ir palicis bez vietas un šogad MotoGP sacensībās nepiedalīsies pat testpilota lomā. “Džidži teica, ka sapratis, ka viss ir cauri 2019. gadā sapulcē Austrijā. Tai vajadzēja būt sapulcei par tehniskiem jautājumiem. Mums bija atšķirīgas idejas, radās savstarpējā plaisa un vēlējāmies satikt visus inženierus. Viss sākās kā tehniskā sapulce, bet noslēdzās kā savstarpējs strīds. Džidži jutās, ka viņam ir uzbrukts. Viņš klusi aizvēra durvis, taču vēlākās darbības apliecina manis teikto. Tika ziņots, ka es gribot šo un to. Tie visi bija meli. Piedāvājumi nesekoja, tikai kaulēšanās. Tobrīd vēl nezināju, ka viņi mani vairs nevēlās. Taču vēlāk saņēmu apstiprinājumu, ka pēc tās tikšanās Dall’Injam viss bija skaidrs.