“IndyCar” čempionātā jaunajā sezonā startēs jauna ‘sieviešu komanda’, kuras pilote būs pieredzējusī Simona de Silvestro. Tikmēr “Mercedes” komanda atradusi jaunu talantu, kuru atbalstīt F3 līmenī.

Dānis būs rindā priekšā igaunim

“Mercedes” F1 komanda ir pievienojusi dāņu jauno talantu Frederiku Vesti savai junioru programmai, kuras sastāvā joprojām ir arī igaunis Pols Ārons. Dānijas kartinga čempions ir izcīnījis uzvaras Formula Ford un Formula 4 čempionātos, bet 2019.gadā kļuva par Formula Regional F3 čempionu. Pērn savā debijas sesonā FIA Formula 3 čempionātā “Prema” sastāvā Vesti guva 3 uzvaras un finišēja 4.vietā kopvērtējumā.

“F1LV

2021.gada sezonā Vesti turpinās startu F3 čempionātā, bet jau ART sastāvā un “Mercedes” ir uzstājuši vienu mērķi dānim – izcīnīt čempiona titulu, kas noteikti pavērtu viņam durvis uz nākamo soli karjerā vācu kompānijas paspārnē.

Jāatgādina, ka “Mercedes” juniori joprojām ir Džordžs Rasels (“Williams”) un Estebans Okons (“Alpine”). Tāpat kartinga līmenī “Mercedes” atbalsta Andrea Kimi Antonelli un Aleksu Pauvelu, kā arī jau pieminēto igauni Polu Āronu, kurš šogad startēs “Eurocup Formula Renault” čempionātā.

Sieviete Indy500

Simona de Silvestro atgriezīsies Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstēs, startējot dāmu vadītā komandā “Paretta Autosport”, kuru tehniski atbalstīs “Team Penske”. Komandas mērķis ir popularizēt sieviešu līdzdalību motoru sportā.

Šveiciete de Silvestro ir starējusi IndyCar četras sezonas – no 2010. līdz 2014.gadam “HVM Racing” un “KV Racing” sastāvā un viņas labākais rezultātis ir 2.vieta 2013.gadā Hjūstonā. Vēlāk viņa piedalījās Austrālijas Supercars čempionātā un Formula E čempionātā “Andretti” sastāvā 2015/2016.gada sezonā. Tāpat de Silvestro ir  startējusi GT sērijās un ar “Porsche” piedalījusies pērnā gada ADAC GT Masters čempionātā.