Iespaidīgā ugunsgrēkā smagi cietis Rio Hondo trases komplekss Argentīnā, kur ik gadu tiek aizvadītas MotoGP sacensības.

Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ ugunsgrēks izcēlies piektdien vēlu vakarā. Lai apdzēstu milzīgo liesmu mutuli, tika piesaistīti ugunsdzēsēji no tuvākajām pilsētām un reģioniem. Laimīgā kārtā, cilvēki šai ugunsgrēkā nav cietuši.

Ugunsgrēka cēlonis nav zināms, taču tā postījumu rezultātā pamatīgi cietuši boksi, mediju telpa, kā arī VIP sektors, taču uguns nav izplatījies tik tālu, lai nopietni skartu kontroles torni, muzeju un medicīnas centru. Trase ir apdrošināta pret nelaimes gadījumiem, tostarp ugunsgrēkiem, līdz ar to finansiālie zaudējumi trasei nebūs lieli. Trases atjaunošanas darbus paredzēts uzsākt pēc iespējas ātrāk.

“F1LV

Rio Hondo trase tika uzbūvēta 2007. gadā, bet 2012. gadā tika veikts pamatīgs pārbūves projekts. No 2013. līdz 2017. gadam šeit risinājās WTCC posms, bet kopš 2014. gada trase ir mājvieta Argentīnas MotoGP posmam. Pērn sacīkstes tika atceltas Covid-19 pandēmijas dēļ, bet šī gada Argentīnas GP šī paša iemesla dēļ tika pārcelts uz vēlāku laiku, pagaidām neprecizējot konkrētu datumu.