Ņemot vērā Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) lēmumu, “Haas” Formula 1 komandas debitants Ņikita Mazepins nevarēs startēt zem savas dzimtenes karoga. Tāpat tiks ietekmēta arī viņa mājas posma Krievijas Grand Prix norise.

Pagājušajā gadā Sporta arbitrāžas tiesa pieņēma lēmumu liegt Krievijas sportistiem piedalīties pasaules čempionātos zem savas valsts karoga. Kļuvis zināms, ka aizliegumi iekļauj arī motorsporta nozīmīgākos pasaules čempionātus – F1, WRC, World RX, kā arī Formula E. Tie būs spēkā vismaz uz šo un nākamo sezonu.

Sportistiem būs jāidentificē sevi kā ‘neitrāliem atlētiem no Krievijas’, bet Krievijas himnas atskaņošana ir aizliegta. Tas nozīmē, ka tā skatītājiem nebūs dzirdama pirms Krievijas Grand Prix izcīņas Sočos, kā arī gadījumā, ja Krievijas braucējs izcīna uzvaru. Lai gan Mazepina izredzes uz panākumu vērtējamas samērā zemu, piemēram, pasaules rallijkrosa čempionātā krievs Timurs Timerzjanovs vairākkārt ir iesaistījies cīņās par visaugstākajām pozīcijām.

“F1LV

Ierobežojumi neattieksies uz junioru kategorijām, jo tās netiek klasificētas kā pasaules čempionāti. Gaidāms, ka “Ferrari” jauno braucēju programmas pārstāvis Roberts Švarcmans būs viens no favorītiem cīņā par Formula 2 titulu.

Skatītājiem uz Sočiem, kā arī pārējiem kalendārā esošajiem posmiem būs atļauts ienest pasākuma teritorijā Krievijas karogu. Tikmēr Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins drīkstēs apmeklēt sacensības klātienē, kā viņš to ir regulāri darījis pēdējo gadu laikā.