“Alpine” Formula 1 komandas braucējs Fernando Alonso nogādāts slimnīcā pēc ceļa satiksmes negadījuma Šveicē, netālu no Lugano ezera.

[Papildināts 12.februāris]

Fernando Alonso pēc satiksmes negadījuma Šveicē ir pārcietis rekonstruktīvo operāciju augšējam žoklim, kas bijis traumēts sadursmes laikā. Operācija ir bijusi veiksmīga un Alonso paliks slimnīcā vēl divas dienas, ziņo “Alpine” F1 komanda. Pagaidām tiek lēsts, ka Alonso varēs drīz atsākt savu fiziskās sagatavošanās programmu un būs gatavs Formula 1 sezonas sākumam.

“F1LV

Tostarp Šveices policijas ziņojumā par negadījumu teikts, ka Alonso uztriecies automašīnas, kas sākusi manevru, lai iegrieztos lielveikala stāvlaukumā. Pie stūres bijusi 42 gadus veca šveiciete no Logano, kura veikusi kreiso pagriezienu, lai iegrieztos lielveikala stāvlaukumā. No policijas ziņojuma izriet, ka Alonso ar velosipēdu braucis garām stāvošai automašīnu rindai pa labo pusi. Sadursme notikusi ar iesaistītās automašīnas labo pusi.

[11.februāris]

Divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso gatavojās šī gada F1 sezonai, aizvadot treniņu uz sava velosipēda, kad pēc itāļu laikraksta “Gazzetta dello Sport” rīcībā esošās informācijas viņu notrieca automašīna.

“Alpine” komandas izplatītajā paziņojumā vēstīts, ka sportists ir pie samaņas un pārāk nopietnas traumas neesot konstatētas. Alonso pavadīs nakti slimnīcā, bet piektdien viņam tiks veikta padziļināta medicīniskā izpēte, lai pārliecinātos, ka nav gūti nopietni savainojumi.

Pagaidām nav zināms, vai Alonso nav lauzis kaulus, vai guvis cita veida savainojumus, tomēr notikušais var ieviest pamatīgas izmaiņas viņa sagatavošanās procesā šī gada Formula 1 sezonai, ņemot vērā, ka pirmssezonas testi tiks aizvadīti jau pēc mēneša.

Alonso savu pēdējo F1 posmu aizvadīja 2018. gadā “McLaren” komandas sastāvā, bet pēdējos divus gadus veltīja startiem izturības sacīkstēs, Indianapolisas 500 jūdžu braucienā, kā arī Dakaras rallijreidā.