Foto: Tom Banks

Vācu kompānija “WRC Promoter GmbH”, kas ir pasaules rallija čempionāta organizatori, turpmāk sadarbībā ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) pārraudzīs arī pasaules čempionātu rallijkrosā.

Pagājušās sezonas izskaņā par pārsteidzošu aiziešanu no rallijkrosa paziņoja līdzšinējie organizatori “IMG”, kuriem vēl bija spēkā ilgtermiņa līgums. Līdz ar to vairākus mēnešus ap čempionāta nākotni virmoja pamatīga neziņa.

Jaunie organizatori uzsvēruši, ka īpaša uzmanība tiks pievērsta elektroautomobiļu tehnoloģiju attīstībā. Šogad izveidota īpaša elektromašīnu klase RX2e, bet jau nākamsezon uz baterijām darbināmie spēkrati aizstās RX1 automašīnas, kas agrāk bija pazīstamas kā Supercars klases mašīnas.

“F1LV

Papildus šīm izmaiņām, FIA uzsākuši otro atlases procesu, lai piemeklētu organizatoru Eiropas čempionāta organizēšanai no 2022. līdz 2025. gadam. No nākamā gada tiks nošķirta pasaules un Eiropas čempionātu rīkošana. Līdz šim kalendāri bija saskaņoti, ļaujot līdzjutējiem redzēt cīņas visdažādākajās ieskaitēs.

Tiek prognozēts, ka nākotnē pasaules rallijkrosa posmu un WRC sacensību rīkošana dažviet varētu risināties vienlaikus, sniedzot skatītājiem pamatīgu autosporta svētku sajūtu.

Lai gan 2021. gada sezonas kalendārā vēl ir divas brīvas vietas, pastāv ļoti liela varbūtība, ka pirmoreiz kopš 2015. gada tajā neatradīsies vieta posmam CSDD Biķernieku kompleksās sporta bāzes trasē, Rīgā.

NrSacīkstesTraseDatumsKlases
1Katalonijas RXBarselona23.-24. jūlijsRX1, RX2e, Euro RX3
Vācijas RXNirburgringaPĀRCELTSRX1, RX2e
Vācijas RXNirburgringaPĀRCELTSRX1, RX2e
4Zviedrijas RXHoljesa20.-22. augustsRX1, RX2e, Euro RX1, Euro RX3
5Francijas RXLojeka3.-5. septembrisRX1, RX2e, Euro RX1, Euro RX3
6Rīgas RXBiķernieku trase18. septembrisRX1, Euro RX1
7Rīgas RXBiķernieku trase19. septembrisRX1, Euro RX1
8Beļģijas RXSpa9.-10. oktobrisRX1, RX2e, Euro RX1, Euro RX3
9Portugāles RXMontalegre23.-24. oktobrisRX1, Euro RX3