Vācu kompānija “WRC Promoter GmbH”, kas ir pasaules rallija čempionāta organizatori, turpmāk sadarbībā ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) pārraudzīs arī pasaules čempionātu rallijkrosā.

Pagājušās sezonas izskaņā par pārsteidzošu aiziešanu no rallijkrosa paziņoja līdzšinējie organizatori “IMG”, kuriem vēl bija spēkā ilgtermiņa līgums. Līdz ar to vairākus mēnešus ap čempionāta nākotni virmoja pamatīga neziņa.

Jaunie organizatori uzsvēruši, ka īpaša uzmanība tiks pievērsta elektroautomobiļu tehnoloģiju attīstībā. Šogad izveidota īpaša elektromašīnu klase RX2e, bet jau nākamsezon uz baterijām darbināmie spēkrati aizstās RX1 automašīnas, kas agrāk bija pazīstamas kā Supercars klases mašīnas.

“F1LV

Papildus šīm izmaiņām, FIA uzsākuši otro atlases procesu, lai piemeklētu organizatoru Eiropas čempionāta organizēšanai no 2022. līdz 2025. gadam. No nākamā gada tiks nošķirta pasaules un Eiropas čempionātu rīkošana. Līdz šim kalendāri bija saskaņoti, ļaujot līdzjutējiem redzēt cīņas visdažādākajās ieskaitēs.

Tiek prognozēts, ka nākotnē pasaules rallijkrosa posmu un WRC sacensību rīkošana dažviet varētu risināties vienlaikus, sniedzot skatītājiem pamatīgu autosporta svētku sajūtu.

Lai gan 2021. gada sezonas kalendārā vēl ir divas brīvas vietas, pastāv ļoti liela varbūtība, ka pirmoreiz kopš 2015. gada tajā neatradīsies vieta posmam CSDD Biķernieku kompleksās sporta bāzes trasē, Rīgā.

NrSacīkstesTraseDatums
1Beļģijas RXSpa22.-23. maijs
2Norvēģijas RXHella12.-13. jūnijs
3Somijas RXKouvola19.-20. jūnijs
4Zviedrijas RXHoljesa3.-4. jūlijs
5Spānijas RXBarselona24.-25. jūlijs
6Vācijas RXNirburgringa31. jūlijs - 1. augusts
7Tiks precizētsTiks precizēts21.-22. augusts
8Francijas RXLojeka4.-5. septembris
9Tiks precizētsTiks precizēts15.-16. oktobris
10Dienvidāfrikas RXKillarneja27.-28. novembris