Iespaidīgās un prestižās Deitonas 500 jūdžu sacīkstes svētdien vēlu vakarā atklāja 2021. gada NASCAR sezonu. Kā jau tas šim čempionātam ierasts, netrūka drāmas gan startā, gan finišā.

Jau 14. aplī vairākiem vadošajiem cīņa bija galā. Līderu grupā esošais Kails Bušs iebuktēja Kristoferu Bellu, kurš tā rezultātā ietriecās Arika Almirolas mašīnā un izraisīja ķēdes reakciju. Tās rezultātā no sacensībām izstājās vēl vairāki favorīti – Alekss Boumans, Raiens Bleinijs, Daniels Suaress un Raiens Ņūmens.

Tumši pelēki mākoņi savilkās ne tikai virs dažu braucēju izredzēm, bet arī pāri Deitonas ovālam. Spēcīgais lietus uz ilgāku laiku lika apturēt sacensības, tomēr izmisīgie trases žāvēšanas centieni sniedza cerēto rezultātu un atlikušā sacensību daļa nebija jāatliek uz nākamo dienu.

Pēc 5 stundu un 40 minūšu ieilgušās pauzes Denijs Hamlins kontrolēja notikumu attīstību lielāko sacensību daļu, uzvarot pirmo un sacīkšu etapu. Džoijs Logano pārņēma vadību tikai 24 apļus pirms finiša.

Šķita, ka Logano izdosies atkārtot 2015. gada panākumu un tikt pie uzvaras. Pēdējā aplī viņam sekoja Breds Keslovskis un Maikls Makdauels. Īsi pirms finiša Makdauels aizķēra Keslovski, kurš sev parāva līdzi priekšā esošo Logano, izraisot ugunīgu sadursmi. Piepeši viss sagriezās kājām gaisā un negaidītu pirmo karjeras triumfu izcīnīja 36 gadus vecais Makdauels.

Aiz Makdauela finišēja pagājušās sezonas čempions Čeiss Eliots, kā arī Ostins Dilons, kurš, pateicoties pirmajos divos etapos gūtajiem papildus punktiem, tagad ir kopvērtējuma līderis. Pieciniekā iekļuva arī vecmeistari Kevins Hārviks un Denijs Hamlins, kamēr Logano un Keslovskis tika klasificēti 12. un 13. vietā.