“Gresini” komandas dibinātājs un vadītājs Fausto Gresīnī ir devies aizsaulē pēc ilgstošas cīņas ar COVID-19 vīrusu.

Bijušais motošosejas braucējs Fausto Gresīnī 27.decembrī tika ievietots Boloņas slimnīcā un pēdējās nedēļas laikā viņa stāvoklis pasliktinājās, kad Gresīnī atkal ieslīga komā.

Fausto Gresīnī pasaules čempionātā debitēja 1983.gadā 125cc klasē, bet jau otrajā sezonā finišēja 3.vietā kopvērtējumā. Arī karjeras turpinājumā Gresīnī palika mazās klases speciālists, kļūstot par tās čempionu 1985. un 1987.gadā, kā arī finišējot otrajā vietā vēl trīs reizes.

1997.gadā Gresīnī izveidoja savu komandu, ieguva “Honda” fabrikas atbalstu un deva iespēju 250cc klasē startēt tādiem braucējiem kā Loriss Kapirosi, Alekss Barošs, Daidžiro Kato, ar kuru 2001.gadā tika izcīnīts arī 250cc klases tituls.

Vēlāk “Gresini” kā satelītkomanda startēja arī MotoGP klasē un no 2003. līdz 2005.gadam izcīnīja vicečempiona godu ar Sete Žibernē un Marko Melandri, zaudējot tikai Valentīno Rosi. No 2015.gada “Gresini” komanda ir “Aprilia” MotoGP projekta vadošais spēks, kā arī paralēli startē zemākajās klasēs. Moto2 ir izcīnīts tituls kopā ar Toni Eliasu, bet Moto3 klasē kopā ar Horhe Martinu, kurš šogad debitēs MotoGP čempionātā.

Latvijas motošosejas līdzjutēju vārdā pievienojamies un izsakām līdzjūtību Fausto Gresīnī ģimenei.