Foto: Mercedes AMG F1 / Steve Etherington

Formula 1 organizatori izplatījuši paziņojumu, ka turpmāk dzērienus trim ātrākajiem Grand Prix braucējiem un uzvarētāju komandas pārstāvim nodrošinās itāļu uzņēmums “Ferrari Trento”.

Tradīciju laistīties ar šampanieti pirms vairāk kā 50 gadiem Lemānas 24 stundu sacīkstēs aizsāka amerikānis Dens Gērnijs, bet Formula 1 aprindās popularizēja trīskārtējais čempions Džekijs Stjuarts. Mūsdienās tā ir neatņemama sacīkšu nedēļas nogales sastāvdaļa.

Ilgus gadus “Moet” un “Mumm” nodrošināja savu produktu nonākšanu uz apbalvošanas ceremonijas pjedestāla, tomēr pēdējos gados Formula 1 izmantoja “Chandon” un “Carbon” ražotos šampaniešus.

“F1LV

Atbilstoši likumiem, par šampanieti drīkst saukt dzērienu, kas radīts tikai un vienīgi no Šampaņas apgabalā, Francijā, augušām vīnogām. Līdz ar to itāļu kompānija “Ferrari Trento” kļūs par F1 oficiālo dzirkstošo vīnu. Neraugoties uz nosaukumu, kompānijai gan nav nekādas saistības ar “Ferrari” sacīkšu komandu. “Ferrari Trento” kompāniju 1902. gadā dibināja itālis Džulio Ferrari.

Pirmoreiz uz pjedestāla ar itāļu dzirkstošo vīnu laistīsies 18. aprīlī pēc Emīlijas-Romanjas Grand Prix izcīņas Imolas trasē, jo sezonas pirmais posms notiek Bahreinā, kur atbilstoši likumam alkoholiska dzēriena izmantošana šāda veida pasākumā ir aizliegta, tādēļ Tuvo Austrumu zemēs notiekošajos posmos tradicionāli tiek izmantots bezalkoholisks gāzēts dzēriens.