Foto: Alpine

Krievu autosportists Daņila Kvjats apstiprināts par rezerves braucēju “Alpine” komandas sastāvā, šādā veidā saglabājot savu vietu Formula 1 apritē.

Kvjats F1 čempionātā savu karjeru bruģēja “Red Bull” sistēmā, tomēr gads rūpnīcas komandā nebija pietiekami spožs un rokāde ar Maksu Verstapenu iedzina Kvjatu straujā lejupslīdē. Tai sekoja darbs “Ferrari” rezervista lomā un atkalapvienošanās ar “Toro Rosso” (vēlāk: “AlphaTauri”) komandu. Pērn Kvjatam gan nācās atzīt komandas biedra Pjēra Gazlī pārākumu un atbrīvot savu vietu citam jaunajam talantam Juki Cunodam.

Paziņojums par Kvjata pievienošanos publicēts vienā dienā ar vienības jaunā auto A521 prezentāciju. “Esam diezgan priecīgi par to, jo pandēmijas laikā ir svarīgi nodrošināties ar spēcīgu rezerves plānu. Daņila ir pierādījis, ka ir ļoti ātrs un uzticams braucējs ļoti sarežģītos apstākļos. 26 gadu vecumā viņam jau izdevies izcīnīt trīs pjedestālus, tādēļ esam ļoti, ļoti laimīgi, ka kāds spēs pievienoties un gūt punktus, sasniedzot tādu pozīciju kā pieklātos, ja šāda vajadzība pienāks,” stāsta “Alpine” vienības vadītājs Lorēns Rosi.

“F1LV

Daņila Kvjats rezerves braucēja lomā nomainīs citu krievu pilotu Sergeju Sirotkinu, kurš šos pienākumus pildīja kamēr vēl vienību sauca “Renault”. Ja Kvjatam tomēr nāksies piedalīties sacīkstēs, aizstājot kādu no pamatsastāva braucējiem – Fernando Alonso vai Estebanu Okonu, viņam būs liegta iespēja pārstāvēt savu dzimteni, tādēļ startēt nāksies zem neitrāla karoga.