Pēc četrus gadus ilgas cīņas ar vēzi vakardien mūžībā devās viena no visu laiku spožākajām autosportistēm Sabīne Šmica, kuras panākumi Nirburgringā padarīja viņu par, iespējams, šīs trases zinošāko braucēju.

Lai gan Šmica ar vēzi cīnījās jau ilgāku laiku, publiski par savām veselības likstām viņa pavēstīja tikai aizvadītajā vasarā. Paziņojums par sportistes nāvi tika izplatīts “Frikadelli Racing” sociālajos tīklos. Tā ir komanda, ko Šmica izveidoja kopā ar savu vīru Klausu Abbelenu.

Sabīna Šmica ir vienīgā sieviete, kurai izdevies izcīnīt uzvaru Nirburgringas 24 stundu sacīkstēs, to paveicot 1996. gadā (tolaik ar uzvārdu Reka), kā arī atkārtojot gadu vēlāk. Šīs sacensības notiek biedējošajā un leģendārajā Nordšleifē jeb Nirburgringas ‘Ziemeļu cilpā’. 1998. gadā viņai izdevās kļūt par Vācijas VLN izturības sacīkšu čempioni. Pieredze un zināšanas Nordšleifē ļāva viņai pavadīt ilgus gadus kā instruktorei un trenerei šai trasē.

Sabīne Šmica ir viesojusies arī pasaulē populārajā autošovā “Top Gear”, kļūstot arī par tā vadītāju 2016. gadā pēc skandāla, kura rezultātā raidījumu pameta Džeremijs Klārksons, Ričards Hemonds un Džeimss Mejs.