Foto: Nicolas Hamilton / Twitter

Šogad F1 apritē atgriezīsies Šūmahera uzvārds. Pieredzējušākie autosporta līdzjutēji atcerēsies ne tikai viņa tēva sasniegumus trasē, bet arī Mihaela brāļa Ralfa karjeru, kuras laikā tika sasniegtas sešas uzvaras. Lai gan šobrīd F1 startē 20 braucēji ar 20 dažādiem uzvārdiem, autosporta aprindās ir atrodams arī otrais Hamiltons, Fetels un Leklērs…

Līdzīgi kā Luiss Hamiltons sajauca visas robežas un kļuva par pirmo melnādaino braucēju F1 čempionātā, viņa jaunākais pusbrālis Nikolass tikpat drosmīgi kļuvis par, iespējams, pasaules ātrāko autosportistu ar cerebrālo trieku. Invaliditāte gan nav apturējusi Hamiltonu no karjeras salonautomobiļu sacīkstēs. Šonedēļ kļuva zināms, ka 2021. gadā Nikolass ar “SEAT Leon” aizvadīs savu trešo sezonu BTCC (Lielbritānijas salonautomobiļu čempionātā). 58 sacīkšu laikā Hamiltons šai čempionātā gan pagaidām guvis tikai vienu punktu.

Šogad “Sky F1” kanāla komandai vācu versijā pievienojās 22 gadus vecais Fabians Fetels. Lai gan parasti TV reportieri cenšas ieturēt neitralitāti, nav šaubu, par kuru F1 pilotu fano Fabians, jo viņš ir Sebastiana Fetela jaunākais brālis. Solis TV lauciņā gan izskatās pēc naglas viņa sacīkšu karjerai – izmēģinājis spēkus vairākos Vācijas salonautomobiļu čempionātos, startējot ar “Audi TT” un “Lambroghini Huracan”, kā arī “Mercedes-AMG GT3”, pērn Fabians palika bez sacīkšu prakses un vismaz pagaidām viņam nav līguma arī uz šo gadu, lai gan Fabians vēl ir jauns un drīz vien pasaule atgriezīsies normālajās sliedēs.

“F1LV

Arī Sebastiana Fetela pagājušās sezonas komandas biedra Šarla Leklēra jaunākais brālis Artūrs vēl tikai bruģē savu karjeru. Sekojot vecākā brāļa piemēram, Leklērs ir iekļuvis “Ferrari” jauno braucēju akadēmijā un pēc reģionālā Eiropas formulu vicečempiona titula iegūšanas, šogad Artūrs startēs Formula 3 čempionātā “Prema” komandas sastāvā, kas uzskatāma par vadošo vienību. Ja izdosies pacīnīties par titulu, Leklēram ir labas izredzes iet brāļa pēdās un kādu dienu braukt arī F1.

Tāpat nevar aizmirst brāļus Fitipaldi, kuru vectēvs Emersons kļuva par divkārtēju F1 čempionu. Pietro savu pirmo pieredzi F1 sacīkstēs guva jau pērn, bet šogad virtuālajā F1 čempionātā kopā ar brāli Enzo izdevās atvest “Haas” uzvaru komandu ieskaitē. Šogad Pietro saglabās “Haas” rezerves braucēja lomu, kā arī piedalīsies IndyCar ovālu sacensībās. Arī Enzo savu karjeru šobrīd brugē pāri okeānam. Viņš piedalīsies “Indy Pro 2000” čempionātā, kur jaunie talanti cer sevi pierādīt IndyCar komandām.

Vēl viena ģimene ar vairākiem F1 pārstāvjiem ir Pikē. Trīskārtējā F1 čempiona Nelsona dēls Nelsinjo pameta čempionātu uz rūgtas nots pēc skandāla ap Briatores un Simondsa radīto ‘apzināto avāriju’ 2008. gada Singapūras Grand Prix laikā. Kādu laiku izskatījās, ka viņa jaunākais brālis Pedro varētu pārņemt stafeti, taču pēc neveiksmīgas sezonas Formula 2 čempionātā un Covid-19 radītajiem finansiālajiem izaicinājumiem Pedro F2 vairs neatgriezīsies. Tas nozīmē, ka Pikē ģimenei šobrīd vienīgo saistību ar F1 rada Nelsinjo un Pedro māsa Kellija, kura ir Maksa Verstapena draudzene un māte bērnam no Daņila Kvjata.

Pēc šiem radu rakstiem var smīkņāt, ka visa motorsporta sabiedrība ir viena liela ģimene, kas nav tālu no patiesības. Formula 2 šogad brauks 17 gadus vecais Matteo Nannini, kura onkulis Alesandro savulaik pat tika pie Grand Prix uzvaras. Matteo pirms diviem gadiem kļuva par Apvienoto Arābu Emirātu F4 čempionu, kamēr šogad tituls nonāca pie Enzo Trulli. Jarno puikam vēl tāls ceļš ejams, lai tiktu F1. Tuvāk vai tālāk tam atrodas arī Sebastians Montoija, Deivids Šūmahers un Eduardo Barikello, kuru tēvi savulaik cīkstējās viens ar otru.