Nepilnu gadu pēc Marka Markesa šaušalīgās avārijas, dakteri beidzot devuši zaļo gaismu seškārtējā MotoGP čempiona centieniem atgriezties sacensību apritē.

28 gadus vecā Markesa karjera sagriezās kājām gaisā pagājušajā vasarā Heresā. Cīņā par līderpozīciju sezonas pirmajā posmā Markess piedzīvoja sāpīgu kritienu, kura rezultātā lauza augšdelma kaulu. Lai gan sākotnēji Markess centās atgriezties savā ‘ofisā’ jau nākamajā posmā, sāpes bija pārāk lielas.

Sekoja krietni vien garāks rehabilitācijas process ar vairākām komplikācijām, kā rezultātā Markesa labajai rokai tika izdarītas trīs operācijas. Ar to nebija pietiekami, lai Markess atgrieztos ierindā uz sezonas sākumu Katarā. Pirmajos divos posmos viņu aizstāja vācietis Stefans Bradls, finišējot 11. un 14. vietā.

Esmu ļoti priecīgs! Vakardien devos pie ārstiem, kuri deva man zaļo gaismu, lai atgrieztos sacensībās. Šie bija 9 sarežģīti mēneši, ar vairākiem neskaidrības mirkļiem, kalniem un bedrēm. Tagad atkal varēšu izbaudīt savu kaislību! Redzēsimies Portimao!” savos sociālo tīklu profilos pavēstīja Markess.

Kopš smagās avārijas Markess nav aizvadījis testus ar MotoGP motociklu, taču sēdās pie “Honda RC213V-S” stūres Barselonā un Algarvē, lai labāk sajustos atpakaļ uz motocikla. Lidz ar to, vēl ir pāragri izteikt minējumus par Markesa pašreizējām spējām, kā arī prognozēt, kad (un vai) izcilais sportists atgriezīsies cīņās par uzvarām.

Tieši pirms 2020. gada sezonas “Honda” rūpnīca pagarināja līgumu ar Markesu līdz 2024. gada beigām, noslēdzot iespaidīgu piecu gadu kontraktu. Markesa komandas biedrs šosezon ir Pols Espargaro, kurš pirmajos divos posmos tika pie 8. un 13. vietas.