Ar otro Luisa Hamiltona uzvaru sezonas pirmajos trīs posmos ir noslēgusies Portugāles GP sacīkste, kurā brits spēja apdzīt gan Verstapenu, gan savu komandas biedru Velteri Botasu.

Startā Valteri Botass spēja noturēt līderpozīciju, kamēr Luiss Hamiltons neļāva Maksam Verstapenam izmantot somu pilota aizvēju, lai paceltos uz otro vietu. Tostarp Serhio Peress zaudēja pozīciju lieliski startējušam Karlosam Saincam.

Jau nākamajā aplī sacīksti nācās pārtraukt ar drošības mašīnas periodu, jo Kimi Raikonens starta taisnē uztriecās sava komandas biedra aizmugurējam ritenim un nolauza priekšējo antispārnu.

“F1LV

Restartā pēc drošības mašīnas Makss Verstapens izmantoja Hamiltona aizvēju un pa ārmalu apdzina britu pilotu, kurš gan divus paļu vēlāk spēja atgūt otro pozīciju. Verstapens tobrīd sūdzējās, ka starta taisnē viņš ir bezpalīdzīgs pret “Mercedes” ātruma pārsvaru. Tikmēr par ceturto vietu cīņā iesaistījās Lando Noriss un Serhio Peress, kurš galarezultātā bija dueļa uzvarētājs un atgriezās pozīcijā, no kuras uzsāka sacīksti.

20.aplī Hamiltons izmantoja DRS, lai apsteigtu komandas biedru Valteri Botasu, kurš metās aizsargāt iekšmalu, tomēr līdz ar to bija spiests samazināt savu ātrumu līkuma izejā un brits pa ārmalu spēja visai viegli apdzīt Botasu.

Pēc trešdaļas veiktajiem apļiem sākās boksu apmeklējumu laiks tiem, kas izmantoja mīkstā sastāva riepas, kamēr līderi ar vidējā sastāva riepām palika trasē un mēģināja iekrāt vēl lielāku pārsvaru pār sekotājiem, lai veikt boksu apmeklējumu un neiesprūstu aiz lēnākiem konkurentiem.

36.aplī beidzot pirmais no līderiem boksos devās Makss Verstapens, kurš uzlika cietā sastāva riepas. Reaģējot uz to, uzreiz nākamajā aplī devās boksos arī Valteri Botass, kuram bija 1 sekundi ilgāks boksu apmeklējums, tomēr soms palika priekšā. Taču jau divus līkumus vēlāk Verstapens izmantoja to, ka Botasa riepas nav uzsilušas un izvirzījās priekšā Botasam. Uzreiz nākamajā aplī boksos pēc cietā sastāva riepām devās arī līderis Hamiltons, kuram gan bija pietiekami liels pārsvars, lai nosargātu pozīciju priekšā Verstapenam. Par līderi tobrīd kļuva Serhio Peress, kurš vēl nebija devies boksos, ievelkot garumā savu pirmo sacīkšu nogriezni.

24.apļus pirms finiša boksos devās arī tie, kas to vēl nebija izdarījuši – Fernando Alonso un Daniels Rikardo, kuri trasē atgriezās attiecīgi 11. un desmitajā pozīcijā. Tostarp Peress noturējās līderpozīcijās līdz pat 51.aplim, kad viņu apdzina Luiss Hamiltons – meksikānis joprojām nebija apmeklējis boksus, ko viņš izdarīja apli vēlāk.

Situācija līderu grupā nemainījās līdz pat finišam un Valteri Botass pārsvars pār Peresu ļāva Mercedes komandai sacīkšu izskaņā veikt lieku boksu apmeklējumu, uzlikt svaigas riepas, lai varētu uzrādīt ātrāko sacīkšu apli, par ko tiek piešķirt viens pasaules čempionāta kopvērtējuma punkts. Nākamajā aplī uzreiz to paveica arī “Red Bull” ar Maksu Verstapenu. Šajā neklātienes duelī uzvarētājs izrādījās Makss Verstapens, tomēr viņa apli jau pēc finiša anulēja par trases robežu pārsniegšanu.

Portugāles GP rezultāti